Чесноти богині не закінчуються тільки на грошовій стороні, серед них ще є небесна милість краса і любов. Зображується вона сидячи на лотосі, таке зображення асоціюється з вічним життям, духовною чистотою і материнством. Лакшмі це дружина верховного бога Вішну, втілення енергії творчості.
Якщо розглядати легенди про те, як з’явилася богиня, то тут існує ряд версій. В одній з них розповідається про те, що Лакшмі це дочка Бхігу і Кх’яті. Інша оповідає про те, що вона з’явилася на самому початку створення світу, вона народилася в первинних водах на лотосі. Але найпопулярнішою є легенда про те, що коли світовий океан перетворювався в молоко, з милості з’явилося чотирнадцять чудес, і Лакшмі була одним з цих чудес, вона з’явилася в водах океану з лотоса і несла в своїх руках таку ж квітку.
У індійців лотос це символ чистоти і саме з цієї причини вона зображується з ним в руках. Лакшмі благоволить багатим і процвітаючим, однак своє заступництво вона дарує не тільки своїм шанувальникам, але ще і тим, хто молиться її чоловікові, богу Вішну.
На зображеннях Лакшмі представляється з різною кількістю рук, якщо руки дві, то в одній руці вона тримає кокос, а в інший лотос. Якщо ж вона зображена з чотирма руками то в них знаходиться раковина, лотос, колесо і жезл. Можливо так само зображення богині з чотирма руками дві з яких підняті вгору і тримають лотоси, з однієї руки яка знаходиться внизу розсипаються монети, а іншою вона робить благоволячий жест. Кількість рук символізують те, що в її владі багатство, тілесні втіхи, мета в житті і блаженство.
Лакшмі прийшла в цей світ з метою створення вічного щастя для людей. З цієї причини вона допомагає тим, хто з розумом будує свою кар’єру. Однак не варто її відносити до жадібних богів, також метою є духовна чистота і вона веде людину до розуміння того що вона досягне абсолютного щастя тільки тоді коли оточуючі її люди будуть щасливі. Коли вона обдаровує людину крім багатства в будинок входить духовна краса, любов і повне благополуччя. Також духовна чистота, умиротворення і радість є дарами Лакшмі.
Іван Гудзенко