Народився в 490 р. до н. е. в Акрагасі на Сицилії. Про життя філософа відомо мало. Його батько Метон скинув двох тиранів: Акрага і Фазідая, і Емпедокл продовжив цю традицію, допомагаючи прибрати подальший олігархічний уряд. Кажуть, що він підтримував бідних, переслідував олігархів і навіть відмовився від суверенітету, коли той був йому запропонований. Його блискуче ораторське мистецтво, велике знання природи і здатності в медицині породили безліч міфів, пов’язаних з його ім’ям.

Біографія Емпедокла

Еклектичний в своєму мисленні, він поєднав багато з того, що дізнався від Парменіда, Піфагора і чому навчився в іонійський  школі і сформував власну філософську систему. Емпедокла називали унікумом, так як він був всебічно розвиненою особистістю і був дуже розумний, в порівнянні зі своїми сучасниками.

Емпедокл вважається останнім грецьким філософом, який писав вірші. Його роботи зберігаються в Національній бібліотеці Страсбурга. Його вірш «Очищення» присвячене ритуальному очищенню, релігійної та етичної думки. У своїй роботах Емпедокл розповідав про те, що знищення зла, лікування від старості і контроль над погодними умовами можливі. Історики припускали, що в цьому вірші уявлялося міфічний опис світу, яке могло бути частиною ідеології філософа.

Відомо, що його робота «Про природу» складалася з 2000 рядків гексаметріческого вірша, але всього 450 з них збереглися. Саме цей вірш в загальних рисах описувало філософську систему Емпедокла.  У праці  «Про природу» він пояснює не тільки природу і історію всесвіту, включаючи свою теорію чотирьох класичних елементів, але і земні явища і біологічні процеси, а також описує теорію причинності, сприйняття і мислення.

Існує багато міфів про смерть філософа. Аристотель писав, що Емпедокл помер у віці 60 років.

Іван Гудзенко