Історія релігійРелігія

МІСТИЧНИЙ КАМІНЬ

У музеї Карпатської Магії у Верховині експонується цікавий камінь. Він незвичний та надзвичайно легкий.

За переказами, цей камінь знімає зурочення. Якщо людина має якийсь негатив або хворіє, й бере цей камінь у руки, камінь виділяє воду, стає вологим. Якщо негативів немає, камінь залишається сухим.

Подібні камені зустрічаються у карпатських знахарів й у мольфарів.

МІСТИЧНИЙ КАМІНЬ

Існують дві легенди щодо походження таких каменів.

Легенда 1. Це Небесні Камені. Тобто камені метеоритного походження, які «впали з неба». Це не така вже рідкість. У різних народів світу є зображення божеств та духів, зроблені з метеоритів. Властивості таких каменів відрізняються від властивостей каменів, народжених геологічними процесами у глибинах Землі.

Легенда 2. Це Містичні Камені — камені земного походження. Коли змії ховаються на зиму під землю, вони збираються у підземних печерах. Вибирають камінь, скупчуються навколо нього й тривалий час дихають на цій камінь. Від тривалого дихання змій камінь змінює свої властивості – міняється форма, вага, склад та колір каменю, й він стає містичним. Мольфари знають, як знаходити та видобувати такі камені.

Коли я вперше узяв у руки цей камінь, то, за відчуттями він був дуже схожий на гагат. Тому розповім про гагат детальніше.

У європейській езотеричній традиції є цікаві розповіді про Давнє Світло. Навіть якщо проаналізувати Білію, то ми побачимо, що Бог створив світло зірок тільки на четвертий день творіння. Але всесвіт усі попередні три дні чимось освітлювався. Світ зірок сховав первинне світло від наших очей. Але оце первинне реліктове світло нікуди не поділось. Воно існує у глибинах матерії.

Більш давні духовні вчення вважають, що це первинне світло має платиновий колір, платинове світіння й називають його «Давнє Світло Великої Матері». Грецькі та римські джерела повідомляють, що у Єгипті навіть був рукопис «Книга Світла», яку записав на папірусі бог магії Тот. Хто прочитає «Книгу Світла», той побачить на небі друге Сонце й зрозуміє усі таємниці всесвіту.

Езотеричні традиції вважають, що світобудова має два каркаси – один, невидимий, з світла Великої Матері, платинового кольору, другий, видимий, з сонячного світла, золотистого кольору. Оскільки Велика Матір народила життя, це невидиме платинове світло також називають «світлом життя».

Найцікавіше те, що велика насиченість світлом життя приписується чорним каменям, а саме вугіллю, агату та гагату. Саме тому буддійські монахи Тибету виготовляють дзеркала для ясновидіння у формі напівсфери з полірованого вугілля, а теурги середньовічної Європи носять персні з агатом для отримання влади над небезпечними силами. Гагат, як вважається, має цілющі властивості, й тому використовується у відновленні здоров’я. За переказами рукописів, присвячених медицині, гагат сприяє відновленню нервової системи, лікує будь-які  розлади в організмі, наповнює людину м’яким внутрішнім світлом, сприяє медитації та знаходженню рішень у різних сферах діяльності людини.

Саме тому статуї Богинь різних релігій (й діви Марії у тому числі) виготовляються з гагату або, взагалі, з будь якого мінералу чорного кольору.

Гагат дуже приємно тримати у руках. Це, можливо, єдиний камінь, який долоня людини утримує уві сні, якщо заснути з гагатовою сферою затиснутою у долоні. Долоня не розтискається й гагатова сфера з нею не випадає. До того ж, з гагатом існую безліч обрядів у тих культурах, в зоні життя яких є родовища гагатів. Гагат та чорні камені вважаються точками контакту між світом людей та світом енергій Великої матері Світів.

Я поки що не можу точно сказати про походження каменя у музеї карпатської магії – він може мати як метеоритне, так й земне походження. А може й дійсно бути містичним зміїним каменем. Але його характеристики дуже близькі до характеристик гагату. Можливо, він і є космічним варіантом земного гагату. Треба подовжувати дослідження. Природа у Карпатах приховує для нас ще багато цікавого.

  Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій