Правління Давида
Історія царя Соломона розпочинається з його батька, Давида, і матері, Вірсавії. У єврейських писаннях зазначено, що Давид став царем Юдеї у 1010 році до н.е., а згодом, у 1002 році до н.е., усі старійшини Ізраїлю звернулися до нього, щоб обрати його своїм правителем. Згідно з Писанням, вони уклали з ним заповіт в Хевроні перед Господом і помазали його царем Ізраїлю. Правління Давида тривало 40 років, але його кінець припав на період повстань та внутрішніх конфліктів.
Традиція стверджує, що Бог Соломона не тільки наділив його знанням і мудрістю, а й багатством та честю. Давид, не дивлячись на свої військові здобутки, завжди прагнув до Бога та моральної чистоти. Проте його правління було омито суперечками та складнощами, що призвели до внутрішніх розколів. Неправедні дії Давида, такі як вбивство Урії, призвело до серйозних наслідків. Згодом, на старість, він втратив контроль над Ізраїлем, що спричинило спроби захоплення влади з боку його сина, Адонії. Пророк Натан спочатку попередив Вірсавію про ці плани, а потім разом з нею звернувся до Давида, який офіційно зробив Соломона своїм спадкоємцем.
Хоча на початку свого правління Соломон досягав значних успіхів, його кінець був ознакою повстань та нападів з боку ворогів, що призвели до розпаду національної та релігійної єдності в Ізраїлі. Він помер у 931 р. до н. е. у віці 80 років, ставши, можливо, одним із найуспішніших та найпродуктивніших царів Ізраїлю.
Іван Гудзенко