Історія релігійКультураРелігія

Занепад Хараппської цивілізації

Люди Хараппської цивілізації поклонялися багатьом богам і займалися ритуальним поклонінням. Статуї різних божеств (таких як Індра ) були знайдені в багатьох місцях, і, головні з них, теракотові шматки, що зображують Шакті (богиню-матір), що свідчить про популярне, загальне поклоніння жіночому началу.

Занепад Хараппської цивілізації

Приблизно 1500 рр. до н. е. вважається, що інша раса, відома як арійці, мігрувала до Індії через Хайберський перевал і асимілювалася в існуючій культурі, принісши з собою своїх богів і мову санскрит, яку вони потім ввели в існуючі вірування регіону . Про те, ким були арійці і який вплив вони мали на корінне населення, продовжують обговорювати, але загальновизнано, що приблизно в той самий час, коли вони прийшли, Хараппська культура почала занепадати.

Вчені називають зміну клімату однією з можливих причин, відзначаючи ознаки як посухи, так і повеней у регіоні. Вважається, що річка Інд почала затоплювати регіон більш регулярно (про що свідчить приблизно 30 футів або 9 метрів мулу в Мохенджо-Даро), і це знищило посіви та сприяло голоду. Також вважається, що шлях мусону, який використовувався для поливу посівів, міг змінитися, і люди покинули міста на півночі, щоб перейти до земель на півдні. Іншою можливістю є втрата торговельних відносин з Месопотамією та Єгиптом, їхніми двома найважливішими партнерами в торгівлі, оскільки обидва ці регіони переживали внутрішні конфлікти в той же час.

Письменники та політичні філософи початку 20-го століття, наслідуючи приклад німецького філолога Макса Мюллера, стверджували, що цивілізація долини Інду впала в результаті вторгнення світлошкірих арійців, але цю теорію вже давно дискредитовано . Настільки ж неспроможною є теорія про те, що людей вигнали на південь інопланетяни.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

img-8 Історія релігій

Сатанізм

Сатанізм — це явище, яке багато століть викликало суперечки, обвинувачення і страх. Він пов’язаний із ...