Культура

Дієві поради, які допоможуть вберегтися від фейків в інтернеті

Від початку повномасштабної війни в Україні виникли десятки Telegram та Youtube-каналів, які генерують новини щогодини. На жаль, у сучасних умовах Україні доводиться вести війну ще і на інформаційному фронті, а абревіатура ІПСО сьогодні стала чимось буденним, то необхідно знати базові способи, як відрізняти важливі новини від порожніх фейків.

Дієві поради, які допоможуть вберегтися від фейків в інтернеті

Інформаційна гігієна та аналіз інформації

Кожен сам для себе обирає джерело інформації, якому можна довіряти, але при цьому на його користь мають бути беззаперечні аргументи, які підтверджують його репутацію. Зазвичай українці керуються кількістю аудиторії, що читають медіа, відгуками та посиланнями інших ЗМІ. Приблизно так само поводять себе відповідальні гравці при виборі онлайн казино, аналізуючи ринок, адже скрізь є свої особливості попри те, що і ВІП Казіно онлайн і умовний Cosmolot пропонують в цілому однакові послуги. 

Для тверезого сприйняття новин фахівці сьогодні радять обовʼязково перевіряти отриману інформацію у декількох джерелах та завжди намагатися її аналізувати. Іноді для розвінчання міфу достатньо лише поставити до новини декілька уточнювальних запитань — Чому? Хто саме? Де саме? 

Часто неправдиві новини апелюють до емоцій споживача, чому сприяють кричущі заголовки. Такий спосіб маніпуляції розрахований саме на швидке сприйняття необхідної інформації без будь-якого сумніву. У сучасному потоці новин важливу роль відіграє саме заголовок, адже внутрішній зміст може бути зовсім іншим. 

Дієві поради, які допоможуть вберегтися від фейків в інтернеті

Як розпізнати фейк?

В епоху активного користування соціальними мережами велика кількість фейків сьогодні генерується також за допомогою аудіовізуальних матеріалів. В авангарді дезінформації сьогодні стоїть Tik Tok — лише наприкінці 2023 року було виявлено близько 13 тисяч фейкових акаунтів, які розповсюджували неправдиву інформацію про війну в Україні.

Відрізнити таку інформацію часто допомагає навіть поверхневий аналіз, коли джерело новини виглядає аж надто підозріло — у профілі мінімум публікацій або ж він створений нещодавно та містить публікації, що присвячені одній темі. Куди складніше розрізняти професійно створені фейки:

  • Необхідно перевірити правдивість фото принаймні за допомогою банального пошуку зображенні в інтернеті;
  • У відео — звертати увагу на дрібні деталі, пору року, будівлі;
  • Цитата може бути вирвана з контексту — використовуй пошук за ключовими словами.

Особливо пильними користувачам інтернету необхідно бути зараз, в епоху інтенсивного розвитку інструментів штучного інтелекту, які охоче використовуються для створення так званих діпфейків та різноманітних згенерованих зображень. Такий контент начебто повинен викликати більшу довіру та не породжувати сумнівів. 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культура