Контрзалежним людям можливо непросто будувати відносини з оточуючими. Але що ж являє собою контрзалежність? Які ознаки відрізняють людину, яка уникає будь-яких стосунків у своєму житті?
Як розпізнати контрзалежність?
- Все, що може відчувати індивід, — це лише негативні емоції, наприклад, досаду чи гнів. У цьому інші почуття не вміє висловлювати.
- Контразалежна людина не довіряє оточуючим та закривається від них.
- Вона не приймає допомоги інших людей, навіть якщо дійсно її потребує.
- Незважаючи на те, що така особистість може відштовхувати близьких людей, вона все ж таки боїться залишитися на самоті.
- Через те, що всередині людина себе сильно критикує, вона завищує планку і не дає іншим підійти до себе.
- Контрзалежні люди часто страждають від заниженої самооцінки та трудоголізму. Людина, яка не підпускає нікого до себе, але при цьому не може знаходитися наодинці з собою, заповнює весь вільний час роботою та різними хобі, аби не думати про свою жалюгідну долю.
Усі проблеми йдуть з дитинства
Якщо дитина не отримує достатньої кількості тепла та підтримки від своїх батьків, то рано чи пізно у ньому починають розвиватися риси контрзалежності. Діти перестають довіряти оточуючим, якщо у певному віці їм довелося втратити когось із близьких, і тепер вони бояться пережити цей біль знову. Але немає нічого хорошого і в гіперопіці, яка також впливає на те, чи стане малюк контрзалежним чи нитком. Кожна людина рано чи пізно повинна відокремлюватися від своїх батьків і вчитися самостійності, інакше вона сприйматиме будь-яку близькість як замах на свою свободу.
Звичайно ж, зі своєю контрзалежністю потрібно працювати і намагатися її позбутися, але зробити це можна лише за допомогою фахівця, записавшись на прийом до психолога.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0