Чим же характеризується цей стан?
При ангедонії людина не має задоволення в житті. Як правило, найчастіше саме за цією ознакою фахівці діагностують у індивіда розвиток депресії або інших серйозних розладів психіки. Звичні речі не тішать людей, які зіткнулися з ангедонією, вони не мають планів і бажань, вони не думають про майбутнє.
Якою буває ангедонія?
Якщо цей стан проявляється фізично, людина не радіє будь-якої активності, інтимної близькості, їжі, поїздкам. Людина так само може любити окрошку або слухати приємну музику, але все це більше не дарує йому позитивних емоцій, не відгукується в його душі.
Ангедонія також буває соціальною. У цьому випадку індивід намагається відокремитися від суспільства: рідше зустрічається з друзями та знайомими, не хоче підтримувати контакт із будь-ким, тому що не бачить у цьому сенсу.
Через що виникає ангедонія?
Найчастіше людині може бути нецікавий світ, якщо її організмі знижений рівень гормону дофаміну. Саме він відповідає за те, чи зможе індивід випробовувати позитивні емоції в тих чи інших ситуаціях або займаючись конкретними речами. Якщо в крові відзначається дефіцит цього гормону, індивід може почати страждати від безперервної апатії.
Чи можна вилікувати цю недугу?
Впоратися з ангедонією можна за допомогою психотерапії та антидепресантів. Фахівець зробить все можливе, щоб знизити негативну активність у житті індивіда та наповнити щодня позитивними емоціями, планами та необхідним спілкуванням. Тільки якщо людина не лінуватиметься і виконуватиме всі приписи лікаря, їй стане краще.
Іван Гудзенко