Якщо людина не біжить від відповідальності і живе в реальному світі, можливо, її слід назвати емоційно зрілою. Однак для того, щоб досягти цієї емоційної зрілості індивіду доведеться пройти довгий шлях і опрацювати усі свої травми та страхи.
Отже, які ж ознаки вказують на те, що людина змогла з цим усім впоратися?
- Людина вміє екологічно висловлювати власні емоції. Вона не закривається від них і не намагається придушити, надягаючи маску байдужості.
- Людина усвідомлює, що їй треба говорити про власні бажання, якщо вона хоче, щоб оточуючі грали за її правилами та враховували її потреби. Саме тому, не намагаючись когось образити, індивід все ж таки окреслює межі у спілкуванні з оточуючими.
- Людина навряд чи називатиме інших людей ідіотами, якщо вони живуть своїм життям або чимось її не влаштовують. Вона розуміє, що багато людей зламані, втрачені та травмовані, і індивід намагається їм допомогти у міру своїх сил. Людина, схильна до емпатії точно знає, що таке емоційна зрілість. Вона вміє розташовувати себе когось, заплющує очі на мінуси співрозмовника, слухає її, знає, як із нею можна домовитися.
- Людина розуміє, що у світі немає ідеалу, а тому вона, як і всі інші, може робити помилки, за які вміє вибачатися. При цьому також індивід не тримає образ на своїх співрозмовників, розуміючи, що ті могли оступитися в той чи інший момент свого життя.
- Людина підтримує спілкування лише з тими людьми, які готові поважати її і ставитися до неї добре.
- Людина не живе у віртуальній реальності, вона усвідомлює, в якому світі вона існує, не намагається її перетворити у своїй голові і перетворити на якусь утопію.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0