Іноді люди стикаються з розладом харчової поведінки через психологічні проблеми, а часом виною всьому стає генетика. В цьому випадку людина може заробити собі анорексію, булімію або почне переїдати.
Однак важливо розуміти, що фахівець не поставить людині діагноз «анорексія», якщо вона просто перестане їсти. Крім того, індекс маси тіла індивіда повинен бути нижчим за норму.
Людина, яка не приймає себе і критикує кожен прийом їжі, сидить на дієтах, навіть якщо вона усвідомлює, що цим виснажує свій організм.
Проблема тут полягає, звичайно ж, у вихованні дітей, яким часто батьки нав’язують незрівнянні зі своїм віком стандарти краси: мами змушують дівчаток виглядати красивими і стрункими.
Якщо ж людина хворіє на булімію, то її вага може залишатися в межах норми. Проблема тут полягає в тому, що індивід відчуває неконтрольований голод, а потім звинувачує себе за кожен з’їдений шматок, через що він наважується викликати у себе блювоту.
Не варто думати, що якщо людина страждає на булімію, то у неї все гаразд із самооцінкою. Так, звичайно, вона отримує позитивні емоції від їди, але потім, коли починає звинувачувати себе за це, то почувається ще гірше.
Іноді у пацієнтів також спостерігається компульсивне переїдання. Це стан, коли людина не може впоратись зі своїм голодом і починає поглинати все, що бачить перед собою. Такі люди намагаються заїдати свої тривоги та занепокоєння. Саме вони найчастіше страждають від зайвої ваги.
Іван Гудзенко