На жаль, якщо людина багато працює і зовсім забуває про відпочинок, рано чи пізно зіткнеться з вигорянням. У такому стані індивід не може на чому сконцентруватися і не хоче нічим займатися.
Як же боротися із цією проблемою?
- Щоб уже зранку налаштуватися на продуктивний день і наповнитися позитивними емоціями, які допоможуть індивіду подолати вигоряння, варто практикувати медитацію і розтяжку.
- Не варто заплющувати очі на можливість відпочинку, адже організм людини не скаже їй спасибі, якщо той повністю проігнорує її потреби. Раз на кілька годин потрібно робити паузи та забувати про свою діяльність, дати мозку можливість розслабитися, так вона менше перенапружуватиметься.
- Звичайно ж, лягати спати потрібно вчасно, адже тільки збалансований режим сну допоможе індивіду бути завжди бадьорим. Адже це запорука продуктивності.
- Важливо шукати мотивацію для своєї роботи. Вигоряння обов’язково наздожене індивіда, якщо він не розуміє, навіщо виконує ті чи інші дії. Але якщо працівник мотивує себе, у нього все вийде.
- Навіть якщо людина проробила невелику частину роботи, вона все одно повинна похвалити себе і, можливо, якось винагородити, навіть якщо це буде прогулянка парком або смачне тістечко. У жодному разі не можна ігнорувати свої досягнення, так у людини лише опустяться руки, і вона точно втратить сенс чимось займатися.
- Не потрібно вимагати від себе неможливого. У кожного індивіда є межа, і якщо він розуміє, що майже досяг піку, йому слід розслабитися і переключити свою увагу на іншу діяльність, будь то цікавий серіал або листування з друзями. Не потрібно зациклюватися на роботі, тому що ні до чого хорошого це не призведе.
Іван Гудзенко
Яка твоя реакція?
Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0