Психологія

Як людина може навчитися піклуватися про себе: поради, які обов’язково їй у цьому допоможуть

Люди часто ігнорують власні потреби та виправдовують це як тільки можуть. При цьому для того, щоб боротися із щоденним стресом і нормально функціонувати, людина має ставитись до себе дбайливо. Як же зрозуміти, що вона уміє дбати про себе? І як навчитися це робити?

Як людина може навчитися піклуватися про себе: поради, які обов'язково їй у цьому допоможуть

Часто люди вважають, що турбота про себе — егоїзм і піднесення себе над оточуючими, але це помилкова думка. Що ж із цього приводу говорять психологи? Чому так важливо дбати про себе? І як це зробити ефективно? Ця стаття відповість на ці запитання.

Не потурати власним забаганкам, але вміти відновлювати сили

Якщо людина не вміє говорити собі «ні», то навряд це можна назвати продуктивною турботою, а ось самовідновлення сюди дуже навіть підійде. Іноді людині потрібно зрозуміти, звідки йде коріння його емоцій: чому вона раптом злиться або дратується. Достатньо лише витратити кілька хвилин на день на аналіз своїх почуттів. А ось сидіти в салоні краси цілий день – це вже не надто продуктивно. Звичайно, іноді людина має дарувати собі позитивні емоції і не лаяти себе за це бажання.

Однак, якщо людина піклується про себе, це має позитивно позначатися на її фізичному та психічному здоров’ї. Якщо людина зрозуміє, що викликає в ньому негативні емоції, це допоможе їй справлятися з ними, а також боротися зі стресом.

Навчитися виявляти псевдотурботу

Здається, що турбота — це просте поняття, у неї немає жодних підтекстів та підводних каменів. Але насправді є ще й такий термін, як псевдотурбота, і важливо розуміти, що це таке. Наприклад, якщо людина постійно ходить на шопінг і витрачає на покупки всі гроші просто для того, щоб таким чином впоратися з депресією, то в цьому немає нічого хорошого. Можливо, навіть настрій людини покращиться, і життя здасться їй щасливішим. Але в чому ж тут проблема? Це лише сурогат, яким людина намагається підмінити справжню турботу, але цим лише обманює себе.

Результат від псевдотурботи дуже швидко минає, оскільки справжні причини негативного стану людини залишаються неопрацьованими. Людина не фокусується на симптомах, які її турбують. Найкраще навчитися вести внутрішній діалог зі своїм «Я», а також записувати ці думки на папір.

Вміння боротися із труднощами

Здається, що це дуже розпливчаста порада. Що ж вона із собою уявляє? Те, як людина дбає про себе, свідчить про її ставлення до свого внутрішнього «Я». І якщо людина вміє усувати проблеми зі свого життя, це зміцнює її зв’язок із внутрішньою особистістю. А якщо людина раз у раз опускає руки, коли в її життя приходять труднощі, то можна говорити про те, що в неї зовсім немає жодних стосунків зі своїм внутрішнім «Я». При цьому вирішувати свої проблеми потрібно екологічно, не завдаючи шкоди оточуючим людям.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія