Дослідники свідчать, що партнери, які використовують займенник «ми», частіше дійдуть благополучного вирішення конфлікту. Якщо коханим зручніше говорити «ти», як правило, вони важко знаходять спільну мову один з одним. А ось особистості, які вважають за краще говорити «я», зазначають, що їх улаштовують стосунки з партнером, вони не відчувають у них якогось дискомфорту.
Як займенник «ми» впливає на відносини коханих?
Вчені зазначили, наскільки покращуються відносини двох людей, коли вони у своєму спілкуванні використовують займенник «ми».
Фахівці провели експеримент над трьома тисячами пар, поділив людей на дві групи. Учасники з першої групи вже були одружені. Учасникам було запропоновано відповісти на питання про те, як часто вони використовують позики «ми» і як це впливає на стан їхньої психіки. Вчені хотіли побачити, чи є взаємозв’язок між використанням займенника «ми» та тривалістю стосунків коханих, наскільки люди задоволені своїм спілкуванням, чи мають вони здорову психіку, чи намагаються дбати один про одного.
Люди, які все ж таки використовували займенник «ми», відповідали позитивно на кожну із запропонованих питань. Причому результати були ідентичні байдуже, якої статті та віку були випробувані, які тривалу годину зустрічалися зі своїми іншими половинками, вони відчували стільки ж комфорту, говорячи про свої відносини «ми», як і люди, які були разом зовсім недавно.
Чому ж займенник «ми» так впливає людей?
Партнери, які віддають перевагу позичникові «ми», відчувають впевненість у завтрашньому дні, вони спокійні в суспільстві один одного, відчувають позитивні почуття, що, звичайно ж, зміцнює їхню психіку і дозволяє їм бути розкутими поруч із коханим людиною.
Певною мірою люди починають залежати один від одного, а в здоровій залежності немає нічого поганого, адже без неї неможливо побудувати міцні стосунки. Важливо, щоб люди бачили своє майбутнє з партнером, включали його до своєї щоденної рутини, могли на нього покластися, без цього про міцний союз можна і не мріяти.
Звичайно, деяким людям не подобається весь час чути від своїх друзів «ми», коли ті говорять про свого партнера, адже таким чином вони починають відчуватись якимись обділеними, адже у них немає стосунків. Але все ж таки у звичці так говорити немає нічого поганого.
Іван Гудзенко