Перші свідчення кельтського впливу в Україні можна простежити в III столітті до нашої ери, коли кельтські племена почали мігрувати на схід. Ці племена, відомі як скордиски і тавриски, розселилися в різних регіонах сучасної України, включно з Карпатами та Товрами. Саме в цих горах можна знайти печери друїдів. Вважається, що ці печери використовувалися кельтськими жерцями, відомими як друїди, для релігійних церемоній і ритуалів.
Самі печери є дивом стародавньої інженерії та архітектури. Висічені на схилах гір, вони мають складне різьблення по каменю, вівтарі та камери, які використовувалися для різних цілей. Друїди збиралися в цих печерах, щоб виконувати обряди і шукати духовного керівництва. Печери вважалися священними місцями, а розташування в горах додавало їм загадковості та значущості.
Наявність цих печер в Україні є свідченням взаємозв’язку стародавніх цивілізацій. Кельтські племена, що оселилися в Україні, принесли з собою свої унікальні релігійні обряди та вірування, які вони продовжували практикувати на новій батьківщині. Печери друїдів служать фізичним нагадуванням про цей культурний обмін і тривалий вплив кельтської культури на територію України. Багато європейських дослідників, які вважають свої народи нащадками кельтів, заявляють, що на теренах України їх Прабатьківщина.
Крім того, печери друїдів пропонують цінну інформацію про духовні та релігійні практики стародавніх кельтів. Різьблені зображення та вівтарі, знайдені в печерах, дають підказки про богів і богинь, яким поклонялися друїди, а також про ритуали та церемонії, які вони виконували. А також з Колом Року релігійних свят кельтів, які, як не дивно, співпадають з давньослов’янськими ведичними (Колодарем, Календарем). Вивчення цих печер може допомогти археологам та історикам краще зрозуміти релігійні вірування та практики стародавніх кельтів, проливаючи світло на культуру, яка здавна захоплювала вчених і ентузіастів.
Ігор Мехеда