Всі люди чули про трудоголіків, які, здається, мають у собі невичерпний запас сил, тому що пояснити по-іншому, чому вони постійно обговорюють якісь проекти і беруть на себе дедалі більше додаткової роботи, не виходить. Вони готові відмовитися від відпочинку, аби зробити свою роботу ідеально і у всьому досягти успіху.
Чому ж такі люди настільки віддані своїй роботі? Що їх мотивує?
Вони женуться за схваленням
Трудоголіки хочуть, щоб їх визнали, тому їм потрібно чогось досягти. Тільки отримавши похвалу, вони можуть підняти свою самооцінку, тому намагаються працювати якнайбільше. Швидше за все, в дитинстві такі люди стикалися з ігноруванням з боку батьків: хоч би що вони робили, ними ніколи не захоплювалися. А коли все ж таки це відбувалося, дитина розуміла, що їй потрібно постійно виділятися, щоб отримати любов близьких людей, і тому вона намагалася добре вчитися і забувати про свої хобі та спілкування з друзями.
Вся проблема у тривожності
Деякі трудоголіки намагаються позбавитися внутрішніх конфліктів і якихось проблем, забиваючи вільний час роботою. Люди намагаються відволіктися за допомогою постійної зайнятості, вони планують свій день так, щоб вони не мали і вільної хвилини подумати про своє життя. Трудоголіки, наче навантажені коні, не можуть або не хочуть зупинятися, тому що в іншому випадку весь негатив, що ігнорується, одразу на них виплеснеться.
Побоювання залишитися без роботи
Трудоголік, можливо, зовсім не захоплюється своєю роботою, але боїться її втратити і залишитися на вулиці ні з чим. Часто трудоголіки страждають від заниженої самооцінки, вони бояться зробити помилку, а тому працюють не покладаючи рук. Трудоголіки вірять, що якщо вони не допускатимуть руки і заплющать очі на можливі невдачі, то стануть найкращими і точно зможуть забезпечити собі уявне відчуття безпеки. Вони хочуть переконати себе, що якщо стануть перфекціоністами, то на роботі їх ніхто не відкине, і вони стануть прекрасними фахівцями.
Іван Гудзенко