Наприклад, один відтінок може дарувати людині спокій, але її друг або знайомий відразу ж почнеться дратуватися через такий самий колір, це все дуже індивідуально. Комусь чорний і білий колір здаються дуже нудним, інші люди бачать у цьому справжню класику.
На яких базових правилах кольорів слід сфокусуватися?
Що працюватиме практично для будь-якої людини?
Білий
З давніх-давен білий вважається кольором невинності та чистоти. Хтось вважає білий лікарняним кольором, адже він не дарує людині відчуття теплоти, а лише від сторонності та холоду. Білий колір більше підходить для оформлення нейтральних просторів, і використовувати його слід хіба що в акцентах неважливо, чи йдеться про моду в одязі або інтер’єрі.
Зелений
Перше з чим асоціюється зелений колір — це, звичайно, з природою. Це свіжість, умиротворення та здоров’я. Зелений за своєю структурою дуже схожий на синій колір, а тому так само, як і відтінки синього, він заспокоює людину.
Жовтий
Є люди, яким не подобається жовтий колір, він здається їм дуже яскравим і таким, що привертає до себе увагу. Але так чи інакше це колір внутрішньої сили, він здатний підняти людині настрій. Часто люди, які мають жовтий колір, відрізняються товариським і відкритим характером. Вони не здатні на підлі вчинки.
Червоний
Ще одним суперечливим кольором слід вважати червоний: для когось він призначає пристрасть, а для когось кров та небезпеку. Червоний колір спонукає людину більше розмовляти, чимось ділитися зі своїм співрозмовником. Це колір сили, але деякі люди можуть нервувати і по-справжньому псувати їм настрій.
Коричневий
Кольори землі, такі як охра, коричневий, бронзовий і так далі, допомагають людині розкласти все в голові по поличках. Якщо він перебуває у збудженому стані, коричневі відтінки обов’язково допоможуть йому знайти в собі баланс. Однак, якщо людина постійно скаржиться на відсутність у неї внутрішніх сил, їй слід відмовитись від коричневого кольору.
Синій
Якщо людині хочеться охолонути і трохи заспокоїтися, звичайно ж, їй варто звернути свою увагу на всі відтінки синього, чи то блакитного, чи то глибокого синього. За допомогою синього кольору людина може прояснити свої думки і на чомусь сфокусуватися. Цей колір чудово підходить для навчання. Однак, якщо людина весь час закривається в собі і схильна до депресії, синій колір може посилити її стан.
Іван Гудзенко