За часів будівництва замку Берегвар поруч з Капищем була поляна для збору мисливців – вона й досі збереглася й має назву «Імператорська Поляна» (Kaiserlichtung).
Згідно з свідченнями дослідників, усі закарпатці, які таємно сповідували віру предків, а також знахарі та мольфари, відвідували це Капище з обрядовими цілями.
Ситуація різко змінилася у 2000-х. Рідновіри відбудували Капище. Й воно стало святинею для рідновірів й туристичним магнітом для іноземних мандрівників.
У дні літнього Сонцестояння 2023 року я вирішив відвідати Капище. Стежка на капище починається від замку Берегвар, проходить повз цілющі джерела й переходить у грунтову дорогу. Дорога крута, кут підйому іноді перевищує 35 градусів. Дика природа, дерева ростуть близько одне до одного, листя утворює арки над дорогою, під листям панують справжні сутінки. Йти трохи більш як 2,5 км. Дорога виводить на «Імператорську Поляну» (або мисливську поляну), ліворуч від якої й розташоване Капище.
На Капищі встановлені три давньослов’янські божества. Вони символізують Триглава (Первісну Трійцю) а також Яву, Наву та Праву. Перед божествами розташований вівтарний камінь. На ньому розміщені пожертви: хліб, фрукти та солодощі для божеств. З іншої сторони каменю розташовані ще три божества з дерева: два дуже високі, а одно маленьке.
Уся місцевість навколо Капища прикрашена різноколірними стрічками та янтрами (геометричними візерунками, які символізують божественні та космічні сили).
Енергетика на Капищі відчувається як дуже добра. Відвідувачі відчувають себе комфортно, стоять або сидять на Капищі годинами й не хочуть залишати місце. Біля Капища можна посидіти на деревах, які повалив буревій, є також місце для розведення багаття.
Але зворотний шлях дуже легкий.
Всім, кому доведеться бути у Берегварі або Чинадійово, раджу відвідати Капище.
Ігор Мехеда