Навіть під час війни ця робота не припиняється – є розуміння, що пропагувати країну у світі найефективніше під час посиленої уваги до України з боку світу – самих різних країн на різних континентах.
На сьогодні у рамках проекту «Енергетично Змінені Місця України» вже відзнято 14 великих документальних фільмів (телеканал «Wake Up Media» Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців «ТУФіР»), з яких 10 фільмів під час воєнного стану. Й 10 маленьких документальних фільмів. Деякі місця, відзняті у фільмах, знаходяться дуже близько до місць бойових дій. А деякі знаходяться на небезпечних ділянках. Щоб дістатися до них, ми отримували дозвіл військових адміністрацій та військовий супровід до місця зйомок – й проводили фільмування у досить небезпечних умовах. Крім того, ЕЗМ часто розташовані у важкодоступних або гірських місцевостях й під час знімання також зберігається великий рівень небезпеки. Щоб зафільмувати ці місцевості й артефакти, що на них розташовані, треба було долати багато перешкод, сильно напружувати волю. Наша знімальна група працювала над фільмами у такому складі: ІА, керівник «ТУФіР» та телеканалів «Wake Up Media» та «Wake Up Media International», Альона Дмитрук режисер, оператор та художній редактор телеканалів, й я, Ігор Мехеда, режисер, експерт та автор сценарїв. Часто було непросто, але ми усі перешкоди подолали.
Але проект треба подовжувати, бо це вплине на майбутнє країни. Й ось чому.
Проект «Енергетично Змінені Місця України» офіційно зареєстрований та почав освітлюватися у ЗМІ у 2021 році.
Протягом 30 років у країнах Євросоюзу, Південної та Північної Америки у культурному та духовному житті велику роль починають відігравати «Енергетично Змінені Місця» (далі за текстом ЕЗМ).
ЕЗМ – це незвичайні місця у природі.
По-перше, це дуже красиві природні місця (скелі, гори, водоймища незвичної форми, водоспади, ліси, пагорби, печери).
По-друге, ці місця «енергетично змінені», тобто геофізичні показники в таких місцях відрізняються від типових (інша частотність електричних та магнітних полів, змінений вектор гравітаційного впливу та інше).
По-третє, ці місця позитивно впливають на здоров’я людини (рекреаційні зони).
У четвертому, ці місця позитивно впливають на творчі здібності людини (людина займається полум’ям творчості (зростає бажання створювати мистецькі твори) та креативність (можливість нестандартного вирішення завдань, у томі числі ділових та у сфері винахідництва).
По-п’яте, ці місця мають велику духовну та культурну спадщину. І трипільці, і сармати, і скіфи, і таври, і слов’яни – і ще багато народів, культур та племен, що населяли нашу Батьківщину у минулому – саме на таких місцях будували храми, святилища, мегалітичні споруди, кромлехи, менгіри, дольмени, обсерваторії та витвори мистецтва. Іноді на одному такому місці знаходиться безліч археологічних пам’яток різних культур, перетинаються багато світоглядів.
Україна – це країна світу, найбагатша на ЕЗМ. В Україні дуже багато ЕЗМ, про які відомо у різних країнах світу. Якщо Єгипет славиться своїми пірамідами (до речі, як і Мексика), а Індія прадавніми храмами, то Україна славетна своїми потужними та красивими місцями природи, що надихають на працю та творчість!
Країни Європейського Союзу провели вивчення найбільш відомих ЕЗМ, нанесли такі місця на карту та запропонували гостям цих країн відвідувати ці місця. Як приклад можу навести ЕЗМ «Добогокйо» («Биття») у горах Пілішь в Угорщині, де частотність електромагнітних полів збігається з частотою биття серця людини (60 ударів за хвилину). Тому ми ставимо собі за мету – виявити, вивчити та популяризувати енергетично змінені місця (ЕЗМ) України.
Що це дає практично: — Українці зможуть краще знати свою країну та гордитися нею — Українці та гості країни матимуть інформацію, де можливо відновити свій фізичний стан, духовний стан та підняти освітній та культурний рівні — Інформація сприяє розвитку культури, туризму та зростанню авторитету України серед інших держав світу, а також популяризує народні ремесла українців.
Перший етап програми – виявлення та дослідження ЕЗМ України – та популяризація цих досліджень в українській пресі та за кордоном.
Кожний фільм проекту ЕЗМ спочатку виходить як відео (на каналі лише україномовний контент), яке транслюється через відеохостинги, соціальні мережі, через канали регіональних мереж кабельного телебачення партнерів, онлайн кінотеатри тощо. Через деякий час виходить аудіоверсія фільму (як радіопостановка або подкаст) – для тих хто не може спостерігати відеоряд (наприклад під час подорожі або за кермом), але хоче прослухати інформацію. Аудіо версії транслюються через сервіси подкастів або через мережу радіомовлення. А тоді вже виходять англомовні версії фільмів для глядачів у інших країнах світу. Англомовні версії транслюють іноземні телеканали (як приклад телеканал «ITV Hub» (Лондон, Великобританія). Кожен фільм на першому етапі дивляться близько 250 тисяч глядачів (сумарно по всіх сервісах), ще більші цифри з прослуховування подкастів.
Також фільми виходять з субтитрами польською, італійською, турецькою та іншими мовами. У квітні та травні 2022 року фільм «Синевир – Дух Карпат» безоплатно показувався у кінотеатрах Польщі. Як приклад – який найбільше висвітлювався ЗМІ – це показ фільму про Синевир у Варшаві (кінотеатр «Multikino» 17 квітня 2022 року). Під час показів польські волонтери збирали кошти на користь України. Такі ж покази організовуються у Канаді, Бельгії, Туреччині та інших країнах світу.
Станом на 2 червня 2023 року сумарна кількість переглядів фільмів (з початку проекту (вересень 2021) до 23.06.2023 року) складає 9236352! Більше як дев’ять мільйонів переглядів.
Проект «Енергетично Змінені Місця України» веде філософ, дослідник, відомий мандрівник та журналіст Мехеда Ігор Володимирович (Київська Спілка Журналістів СНЖУ, керівник міжнародної філософської Школи «पुरातन गुह्य मग वेद» («Прадавнє Знання») Перші офіційні партнери програми – міжнародні телеканали «Wake Up Media» та «Wake Up Media International». Також ще п’ять фільмів про ЕЗМ вийшли на телеканалі «ДніпроTV». Вперше про проект було заявлено в етері телеканалу «ECO-TV» у 2021 році. Будемо раді співпраці з усіма ЗМІ, які виявлять бажання інформаційно підтримати проект або співпрацювати з проектом.
Найбільше статей про Енергетично Змінені Місця України публікує видання «Філософія і Релігієзнавство», На сьогодні розміщено 121 стаття!
Ігор Мехеда