Місця силиРелігія

Сенс Весняного Рівнодення у духовних течіях

Обряди на день Весняного Рівнодення (у слов’ян «Жайворонки», «Сходи в Небо», «40 Птахів»), в індійському ведизмі — Панчанга Шравана («Прислуховування до Календаря» — санскрит).

День Весняного Рівнодення – не просто астрономічна подія, що відбувається рік у рік. Це ще й найпотужніший День Сили, коли будь-яке прохання людини, звернене до богів, буде почуте. Головне знати, як правильно це зробити.

Сенс Весняного Рівнодення у духовних течіях

Наближається свято Весняного Рівнодення. Воно так чи інакше відзначається всіма духовними традиціями, які існують на планеті Земля! І так було споконвіку. Будь-які календарі — від календаря стародавніх майя та ацтеків до єгипетського, вавілонського, давньоіндійського, давньослов’янського та багатьох інших для відліку річного циклу використовують 4 головні положення Сонця на небі:

— Зимове Сонцестояння (найдовша ніч, найкоротший день) 21 грудня за сучасним календарем,

— Весняне рівнодення (день дорівнює ночі) 21 березня,

— Літнє Сонцестояння (найдовший день, найкоротша ніч) 21 червня

— Осіннє рівнодення (день дорівнює ночі) 21 вересня.

Це День Сили, визнаний практично всіма духовними течіями нашої планети, і потужний час для успішних Містерій, Обрядів та Практик. Завдяки рівновазі між усіма Силами Всесвіту утворюється точка рівноваги, через яку особливо потужно діють енергії Абсолютного. Іншими словами, рівновага Інь та Ян багаторазово посилює присутність початку «Дао». Аб рівновага Яви та Нави наближує Прав.

У індіанських цивілізацій Америки цими точками управляли чотири могутні духи, і кожен жрець обов’язково повинен був враховувати в обрядах стан духів цих чотирьох ключових точок. Чотири сторони піраміди — це і є ці чотири точки.

На Близькому Сході цар Соломон колись написав книгу Лемегетон (про те, як спілкуватися з вищими істотами). Заключна частина Лемегетона якраз і розповідає, як спілкуватися з янгелами цих чотирьох ключових точок. Кожен янгол кожної точки забезпечує три місяці успіху після звернення до нього у цій ключовій точці.

У слов’ян свято називається «Небесні Сходи». Через те, що з точки, де день і ніч рівні, існують сходи в Небо, Ірій. І можна піднятися до Бога. Інша назва свята Комоїдиця.

22 березня (за сучасним календарем) вранці було прийнято пекти пиріг, на якому обов’язково повинні бути зображені сорок птахів (найчастіше жайворонків) та сходи в небо. Кожен член сім’ї мав з’їсти по шматочку цього пирога — щоб Боги допомагали і допомагали.

В Індії свято називається Панчанга Шравана («Прислуховування до Календаря» — санскрит). Ведичні традиції Індії також вважають, що цього дня відчиняються ворота у світ Богів, і їхні Сили опускаються з Неба на Землю. Цього дня прийнято слухати тишу (календар, стихію, час) — часто приходять пророцтва та осяяння про майбутні події. Для богів у ці дні у мандири (храми) приносять у дар топлену олію «гхі».

У стародавній релігії Зороастризм, яку сповідували багато країн Азії, у ніч із 21 на 22 березня святкували Новий Рік Навруз. Це свято згодом було визнано ісламом і бахаїзмом, і під тією самою назвою увійшло й у ці релігії.

Астрологи також відзначають астрологічний Новий Рік (Сонце входить у перший градус Овна).

Шанувальники Вуду та інших екзотичних культів, поширених в Африці, Південній та Північній Америці, святкують 21 березня свято «Флорісер Флор» — відродження Природи. Щоб щастило у житті, у цей день вживають у їжу насіння, молоді паростки та свіжі овочі. Також вважається, що цього дня квіти мають особливу магічну силу, тому їх прийнято дарувати близьким людям — і всім, кому бажаєш добра.У духовній традиції етрусків, які населяли Італію в давнину, 21 і 22 березня було прийнято дарувати на удачу композиції з лимонів, апельсинів і мандаринів, прикрашених різнокольоровими стрічками — звичай зберігся і досі в багатьох областях Італії.

Традиції народів Європи, і так звана Північна Традиція, як і сучасний рух «Вікка», називають це свято Остара.

А шамани по всьому світу відзначають Велике Свято Весни. А синтоїсти у Японії відзначають свято як Сюмбун-но.

Бачимо — Рівненство справді Вселенське Свято. Багато хто почне святкувати Рівненство увечері 20 березня (астрологічне начало Остари), а завершать святкування та обряди 25 березня. Початок Панчанга Шравана та Навруз випадає на 21 березня. Небесні Сходи на 22. З моменту рівнодення зазвичай святкують подію протягом трьох днів.

Вважається, що у весняне рівнодення усі сили природи врівноважені, утворюючи центральну точку, в якій проявляється Сам Абсолют (Бог), тому Вищі Сили чують людей.

Обряди у дні весняного рівнодення прийнято робити такі:

  1. Запалюють дві свічки (чорну та білу, що символізує день і ніч, або Інь та Ян) і, поки вони горять, замислюють бажання у повному мовчанні. Що задумали – про те не можна розповідати до виконання задуманого.
  2. Другий варіант — те ж із трьома свічками (біла, чорна та золота)
  3. Третій обряд — на землі зі свічок викладається спіраль. І заходять усередину спіралі. Заходять старими, знесиленими, виходять відродженими, молодими. У центрі спіралі відбувається контакт із нескінченністю
  4. У дні рівнодення прийнято розфарбовувати дерев’яні яйця та розвішувати їх у будинку та саду як обереги.
  5. У дні рівнодення рекомендується закликати у своє життя чисті стихії, щоб вони забезпечили зростання і рух: чисту силу повітря зі сходу, часу з південного сходу, вогню з півдня, блискавок з південного заходу, води із заходу, усвідомлення з північного заходу, землі з півночі, ефіру з північного сходу, зоряного світла з неба, родючості із землі.
  6. Дарувати перші польові квіти близьким людям та випромінювати позитивні емоції.
  7. Випекти і пригостити близьких пирогом, на якому зображено сходи та 40 птахів.

Ігор Мехеда

Яка твоя реакція?

Радість
4
Щастя
8
Любов
3
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Місця сили