Історія

Кір Великий – життя та діяльність

Біографія Кіра Другого Великого частково нагадує біографію Олександра Македонського (до речі, теж прозваного Великим). Біографії обох нерозривно пов’язані з легендами – отже важко відрізнити легенду від реальності.

Історію народження та виховання Кіра виклав давньогрецький історик Геродот, надавши їй відтінок, звичний для біографій царів та героїв. Зокрема, звісно, історії про Едіпа. Паралелей з останньою буде найбільше.

Кір Великий – життя та діяльність

Кір був сином перського царя Камбіса Першого. А його матір’ю була царівна Мандана, дочка царя Мідії. За Геродотом, цареві передбачили, що його дочка народить сина, який стане володарем світу, захопивши зокрема його царство. Царю пророцтво не сподобалося, і він віддав її заміж за перського царя.

Проте його сумніви не залишали, і він вирішив викликати вже вагітну дочку додому. Мандана, яка нічого не підозрювала, приїхала до батька. Не підозрюючи, що той просто вирішив перестрахуватися та вбити онука одразу після народження. Але підняти руку на свого онука він не наважився і доручив це сановникові. А той наказав рабові віднести хлопчика в гори і залишити на поживу звірам.

Незабаром хлопчика знайшов пастух і забрав до себе, підмінивши на свою мертвонароджену дитину.

Згідно з цією легендою. Кір так і виріс у пастуха та його родини, не знаючи про своє царське походження. І не дізнався б, якби у грі з іншими дітьми не був обраний царем. Однак один із синів вельмож відмовився підкорятися йому. Майбутній цар розлютився і побив його. Дитина відразу поскаржилася на зухвалість раба. Цар покликав хлопчика до себе. Зовнішня схожість вразила його, і він викликав до себе пастуха з дружиною. Після довгих допитів та тортур ті зізналися.

Тепер залишалося вирішувати, що робити з ново набутим онуком. Адже той, як і раніше, міг стати мідійським царем. Проте провісник заспокоїв государя — адже Кір уже був обраний царем у грі, отже, побоюватися нема чого. І хлопчик нарешті був відправлений до батьків.

Згадка про Кіра є і в Біблії у контексті завоювання Вавилону.

Тут знову є пророцтво – цього разу біблійне.

Згідно з легендою, Валтасар бенкетував зі своїми наближеними і наказав принести судини, привезені з Єрусалимського храму.

Раптом на стіні з’явилися пальці рук, що написали тривожне пророцтво — Валтасар зважений на терезах Бога і знайдений надто легким. Тому його царство буде віддано завойовникам, які поділять його між собою. Одним із них у результаті став Кір Великий.

Принаймні такою є легенда.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія