Історія релігійКультураРелігія

Феодот Анкірський

Феодот Анкірський – святий перших віків християнства, віднесений до лику святих мучеників православної  церкви.

Народився в ІІІ столітті нашої ери у місті Анкіра, що належала до Галатійської області. Був одружений і тримав готель. Духовно вдосконалювався  постом і молитвою, навертав до християнства юдеїв, язичників, приводив до покаяння та виправлення грішників. Бог наділив Феодота даром зцілення.

Феодот Анкірський

При гонителеві християн Діоклетіані в місто призначили жорстокого ненависника правителя  Феотекна. Його боялися усі християни. Видано було указ щодо приношення жертв ідолам, в разі непослуху чекає смертне покарання. Під час настання голоду Феодот приймав християн, приховував тих, кого переслідували, допомагав зруйнованим церквам  усім необхідним для здійснення Літургії. Не побоюючись, проникає до ув’язнених, духовно підтримуючи їх,  таємно ховає останки мучеників, купуючи ті у римських воїнів.

Після руйнування церков в Анкірі сам надавав місце для звершення Літургії. Розуміючи, що таке ж саме чекає його, віддає свій перстень з руки священику Фронтону, передбачаючи  смерть за Христа. Після мученицьких страждань Текуси, Фаїни, Клавдії, Матрони, Юлії, Олександри, Євфрасії, черга дійшла і до Феодота. А перед тим, ним та другом Поліхронієм були віднайдені тіла сімох дівчат – мучениць. Дізнавшись про знайдення і викрадення тіл розгнівався Феотекн, наказуючи ловити усіх причетних. Друг Поліхроній не витерпівши знущань сказав, що у викраденні тіл винен Феодот.

У молитві з усіма християнами, Феодот заповідає аби його тіло після мучеництва передали священику Фронтону. На суді просили зректися  Ісуса Христа в замін на багатство, почесті і так далі. Феодот залишився непохитним у вірі. Катуючи Феодота язичники дивувалися як йому вдається залишатися неушкодженим. Його відводили до в’язниці. Зранку над ним добре познущалися, проте той демонстрував мужність. За наказом Феотокна, Феодоту відсікли голову. Прийняв мученицьку смерть 303 року. Кати задумали спалити тіло мученика та буря завадила. Тіло мученика знайдено священиком Фронтоном і поховано так як належить християнам. На місці поховання  Феодота, священик Фронтон побудував церкву.

День вшанування пам’яті відзначається православними християнами 18 травня.

Панас Вернигора

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій