Історія релігійРелігіяЭзотерика

Езотеризм і релігія

Езотеризмом називається сукупність філософських, релігійних понять, пов’язаних з внутрішнім світом людини, потойбічними сутностями, розвитком таємних здібностей і багато чого іншого. Назва містично-філософського напряму походить від грецького слова, що означає «внутрішній».

Існує 2 схожих терміна — езотеризм і езотерика, але езотерикою називають загальне накопичення і використання містичних знань про світ, теорію, а езотеризм — розвиток знань про внутрішній і потойбічний світ конкретної людини, групи людей.

Езотеризм охоплює наступні галузі знань:

  • Екстрасенсорні здібності;
  • Астрологію;
  • Ворожіння;
  • Віщі сни;
  • Розвиток і вдосконалення духовного світу особистості;
  • Таємні знання про потойбічний світ;
  • Вивчення містичних, невпізнаних явищ;
  • Вивчення життя після смерті, точніше, її вплив на живих людей;
  • Розкриття прихованого духовного потенціалу в людині.

Езотерика, як і езотеризм вивчається в спеціальних закритих клубах. Сьогодні псевдо езотеричні курси і практики заполонили інтернет, проте далеко не все, що зазначено на популярних сайтах, в тому числі і належать дипломованим магам, чаклунів, є істиною. Істинний езотеризм доступний тільки тим, хто знаходиться в колі обраних, тих, хто вивчає таємні знання, куди потрапити непросто.

Древній езотеризм зародився в Греції. Містерії Деметри і Діоніса, піфагореїзм, орфізм стали основою зародження цього вчення. Платон і Аристотель володіли таємними знаннями, ділячись їм тільки з обраними. Містеріями називалося особливі культові заходи, на яких були присутні тільки обрані. Пізніше, вони перетворилися в театралізовані вистави, поставленими під музику відомих композиторів того часу.

Езотеризм і релігія

Орфізмом називали містичне вчення, пов’язане з творчістю співака і поета Орфея. Послідовники орфізму вірили в особливу силу поета, який зумів спуститися по ту сторону загробного світу і знову повернутися в життя. Піфагореїзмом називалося вчення Піфагора, що представляє самостійне філософський напрямок. У нього вірили тільки обрані, присвячені в орден Піфагора. Послідовники вчення не повинні були торкатися до білого півня, їсти боби (від яких загинув і сам Піфагор), вживати в їжу серця тварин і дивитися у дзеркало, якщо поруч є вогонь.

В середні віки езотеризм зосередився в таких «науках» як астрологія, алхімія і містика. В цей час християнська релігія завоювала все більше країн, тому езотерика, а разом з нею і всі окультні науки, протиставлялися релігії. Більш того, католицизм підавав інквізиції не тільки тих, хто займався підозрілими для них нехристиянськими навчаннями, а й дослідників, які доводили, що Всесвіт влаштований не так, як описано в Біблії. В цей час католики влаштовували справжнє полювання на відьом, в результаті чого загинуло багато людей, чиї погляди на збігалися з релігійними. Однак, незважаючи на гоніння, езотеризм розвивався, як в науці, так і в навколо наукових областях, перетворюючись в релігійно-філософське вчення і проникаючи в різні сфери, в тому числі і в саму релігію.

Сучасний езотеризм відбитий у вченні Блатавскої, засновниці Теософського братства, проте його можна знайти в багатьох вченнях, в тому числі і релігійних, містичних. В даний час езотеризм доступний тільки обраним, тим, хто має доступ до таємних знань і не має нічого спільного з містичними концепціями, поширеними на сайтах в інтернеті.

Це вчення перетинається з:

  • Філософією;
  • окультизму;
  • Традиційними релігіями такими як іудаїзм, буддизм, християнство та іслам;
  • Природними науками;
  • Психологією, а, точніше, парапсихологією.

Існують сучасні езотеричні школи, ордени, доступні тільки присвяченим, тим, хто володіє особливими здібностями або хоче розвивати в собі особливі здібності, розуміння життя.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
2

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій