Історія

Птолемей I Сотер

Птолемей – основоположник однієї із відомих династій єгипетських царів Птолемеїв, описаних в стародавній історії, полководець славнозвісного завойовника світу Александра Македонського.

Народився у 367 році до нашої ери в Стародавній Македонії. Його батько – почесний македонянин Лаг, матір- знатна македонянка Арсіноя. У ранні роки знайомиться з Александром, стає йому близьким другом. Дізнавшись про те, що Александр бажає одружитись на дочці сатрапа Піксодора, цар Філіпп звелів відправити друзів сина у вигнання з Македонії, в їхньому ж числі був Птолемей (бл.337 р. до н.е.). Як тільки помер батько Александра, той призначив Птолемея особистим охоронцем (330 р. до н.е.).  Прославився в битвах під Іссою, Ворітьми Персеїди, очоливши військо чисельністю три тисячі, захопив табів персів.

Птолемей I Сотер

Самою найбільшою стала битва при  Гавгамелах, після якої цар Александр Великий самостійно доручав  Птолемею бойові завдання. 324 року до нашої ери – одружився на правнучці Фарнабаза Артакамі. Розвід з нею стався 323 року до нашої ери, у зв’язку зі смертю царя Александра Македонського. Вдруге одружується на дочці Антипатра Еврідіці, пізніше – з Беренікою І. У цьому ж році призначається єгипетським сатрапом. 319 року до нашої ери – досяг військових успіхів, захопивши Палестину  та Кесарію, пізніше віддав Євмену Кардійському. У пеіод 315 по 301 роки до нашої ери – вів битву з царем Антигоном І та Деметрієм І Поліоркетом, війська якого розбив у 312 році в місті Газа.

З 311 року до нашої ери між діадохами була підписана мирна угода, за якою визначається кожна територія правління, яка закріплена за ними. А з 310 — 309 року до нашої ери правителем Кіпру призначає свого брата Менелая, захопивши Кос. Через свою необережність зазнав поразки при Саламіні від війська царя  Деметрія І. З 305 року – Птолемей проголошує себе царем Єгипту. Зумів повернути до себе Палестину, Кесарію, Кіпр, територію Егейського басейну й Малої Азії. Пише спогади про Александра Великого. Ним створюється нова військова адміністративна організація в Єгипті, засновується культ бога Серапіса (синтез еллінської і єгипетської культури), впорядковується музей та велика Александрійська бібліотека. Згадується випадок порятунку Птолемеєм царя Александра в Індії, за що його прозвали «Сотером»  (спасителем).

У Птолемея народився син Птолемей І Філадельф – продовжувач величної династії. Птолемей у перекладі з грецької мови означає – войовничий. Згідно історичних свідчень Птолемей помер у похилих літах (84-85 років)  в січні 282 року до нашої ери і похований в Александрії (сучасний Єгипет).

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія