Традиція наказує зображати Сканду з усіма його атрибутами: списом, що символізує сферу впливу божества, прапором, прикрашеним зображенням бойового півня і верхом на Паравані, величезному павичі, розпустивши хвіст. У Сканди дванадцять рук і ніг, а також шість голів, що дивляться в різні боки світла. Миловидна зовнішність цього бога-юнака приховує агресивний і примхливий характер. Запальність і войовничість Сканди так само великі, як мудрість і миролюбність Ганеша.
Легенда розповідає, що Шива зачав хлопчика зі своєю дружиною Парваті, оскільки пророцтво обіцяло, що їх дитя звільнить світ від зла в особі демонічного створіння Таракі. Сканда був народжений на вершині гори Хімават, куди запліднене насіння Шиви винесли води Гангу, після того як Агні, вогненний бог, не зумівши утримати ту,шо потрапила в полум’я життєдайну силу, впустив насіння в річку. Вихователями немовляти стали Кріттіки (вони ж Плеяди), тому Сканду іноді називають Картіккеєм. Пізніше він виконав визначене, направивши божественне воїнство на бій з демонами на чолі з Таракі і здобув славну перемогу.
Існує ще одна версія походження Сканди. Вона оповідає про те, як уже сам Агні став мимовільним батьком гнівливого бога. Одного разу король вогню побажав розділити ложе з сімома жінками — подружжям наймудріших людей. Тоді юна богиня Сваха, закохана в Агні, обернулася кожною з цих щасливців, крім останньої, самої вірної. Всякий раз, лягаючи з Агні, Сваха збирала його насіння в посудину на вершині гори. Так, від шести з’єднань, був зачатий шестиголовий Сканда.
Іван Гужзенко