ІндуїзмІсторія релігійСвященні книги

Араньякі — індійські лісові книги

Араньякі — сокровенні, таємничі, найдавніші тексти, частково з’являються в індійських Ведах. Араньякі були написані на мертвій тепер мові санскриті. Унаслідок підвищеної складності мови в порівнянні з усіма нинішніми розмовними прислівниками різних народів, складно перекласти дослівно всі ті істини і таємні знання, які даються в араньяках.

Крім цього, тема життя, смерті, всього  сущого загалом саме по собі важко піддається опису за допомогою слів, але все ж манівцями це зроблено в араньяках. Вони включені в Брахмани, Упанішади, Веди, хоча можна сказати, що Араньякі продовжують перераховані вище писання і є їх невід’ємною частиною, зливаючись воєдино.

Араньякі - індійські лісові книги

Всі ці писання також об’єднані в індійській давній традиції  під назвою «шруті», тобто одкровення, і в той же час протиставляються літературі переказу «смріті» . Назва текстів, які нас цікавлять «араньякі» в перекладі з санскриту означає «лісовий» або «те місце , звідки неможливо побачити дахів приміщень «.

Вважається, що така спрямованість, яка  відкриває таємницю текстів потрібна була як допомога пустельникам, які для пізнання себе і світу йшли в ліс, щоб нічого і ніхто не заважало їх духовному релігійному спогляданню. Крім понять про створення Всесвіту, закони функціонування, причини виникнення та наслідків всього, що відбувається в цьому світі і інших супутніх світах, араньякі є найважливішим джерелом історії, філософії та принципів життя і смерті, дізнавшись про які ніхто вже не зможе стати таким як був, тому що відкривши істину або частину її, людина змінюється сама і змінює світ навколо себе. Саме тому існують такі відкриті не для всіх унікальні писання про те, що не можна описати.

Крім особливої ​​філософії та спроб висловити словами невимовні істини життя, турбують всіх і кожного, в араньяках є ще і опис небезпечних і тому дуже сильних ритуалів, таких як махаврата і праваргья. По суті ритуалом є праваргья, а ось махаврата — це такі обітниці, які даються послушниками, відлюдниками і потрібні для утримання від якихось принад життя.

Розрізняють Артарея-араньяку, Тайттірія-араньяку, Шанкхаяна-араньяку і Бріхад-араньяку.

Артарея містить безліч мантр, тобто своєрідних молитов, які засновані не тільки на словах, понятих кожному, але в більшій мірі на гармонії в звучанні різної тональності і висоти звуків. Саме тут містяться описи махаврат. Артарея описує витоки виникнення стихій цього світу, людей і інших істот, а також причинно-наслідкові зв’язки, якими оперезаний весь видимий і невидимий фізичним зором світ. У процесі читання цієї частини потаємного писання стає ясно, наскільки високо може злетіти людина, дізнавшись свою справжню духовну природу, і наскільки низько вона же може впасти в разі нехтування своїм «корінням» або невірним їх використанням.

У Шанкхаяна ви знайдете обговорення ритуалів і таїнств. Також тут пояснюється суть і значення прани — загальної універсальної життєвої енергії. Якщо тому, хто читає відкриються всі секрети про життя і смерть, описані в трактаті, то процеси, що відбуваються навколо нього стануть йому підвладні і повністю зрозумілі зсередини. А хіба не до цього прагне кожен, свідомо чи підсвідомо?

Бріхад-араньяка присвячена такому спірному і делікатному питанню, як власне «Я». Тут описуються передумови і причини (якщо так можна їх назвати) виникнення і відділення людини, як такого, із загального Бога-абсолюту.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм

img-8 Індуїзм

Брахманізм

У глибинах індійської історії та філософії з ведизму виникає феномен брахманізму – систематизована віра, що ...
img-10 Індуїзм

Класичний індуїзм

Брахманізм розвинувся в систему, відому зараз як індуїзм, який, хоча загалом вважається релігією, також вважається ...