Зороастризм, Історія релігій        27 Лютого 2012        774         Прокоментуй!

Зороастризм і медицина.

Кожна світова,  локальна,  етнічна, національна релігія навчає людей віри і довіри до Бога. Як нам відомо, ще із середньовіччя багато людей помирало за те, що церква забороняла лікуватися нестандартною медициною, тобто медициною, котра перечила авторитету церкви.  Люди були з змушені віддати душу Богові, тому що релігія не хотіла втрачати свою владу. Звичайно, ми не можемо сказати, що тільки християнство гальмувало медицину але воно досить критично до неї ставилося.

Сьогодні ми поговоримо про відношення медицини і релігії у Зороастризмі. Нам відомо,  що Зороастризм – це найдавніша релігія із ознаками монотеїзму, яку заснував пророк Заратустра. Зороастризм ніколи не перечив науці –  навпаки заохочував її. В Авесті ми можемо прочитати, як Заратустра лікував людей не тільки словом і молитвою, але й травами.

Пророк Заратустра розробив способи лікування людей.

Перший спосіб лікування  – Святе  слово, сила святих молитов Ята, Ахуна, Варья і Арта Вахішта. Як ми бачимо, в цьому способі зороастризм нічим не відрізняється від традиційної релігії. В цьому способі людина тільки через молитву до Бога може зцілитися.

Другий спосіб лікування – зцілення людини поглядом ,дотиком. З цим способом можна провести асоціацію із сучасними харизматичними рухами, які нібито лікують дотиком і сходження Святого Духа на людину.

Третій спосіб  – рукопокладення. Зороастрійські легенди розповідають, що пророк Заратустра зцілював людей з відкритими і рваними ранами і навіть воскресав. Можна провести паралель із Ісусом Христом, котрий зцілював людей лише одним дотиком.

Четвертий спосіб – омивання і вживання ритуальної води. З цим способом ми можемо провести паралель не тільки із християнством, але із індуїзмом, сихізмом, ісламом, іудаїзмом.  В зороастризмі цей спосіб лікування має окремий ритуал  проведення. Ритуал омовіння започаткував пророк Заратустра. Проходило це наступним чином. Заратустра ставив хворого на те місце, де вода після омовіння хворого не потрапить в воду, на святу землю,чи ритуальний вогонь. Після омовіння хворий випивав цю воду і повністю з зцілювався.

П’ятий спосіб – це зцілення травами. Заратустра лікував хворих травами,  котрі росли на території стародавньої Персії.

Всі ці  п’ять способів і зараз використовуються в Зороастризмі,їх здійснюють зороастрійські священики. Звичайно, способи лікування хворих нічим кардинально не відрізняються від традиційних релігій але потрібно пам’ятати, що Зороастризм виник набагато раніше цих релігій. І, можливо, сучасні релігії запозичили у зороастризмі способи лікування хворих. Звичайно, зорастрійські способи лікування більше приділяють уваги духовному лікуванні через читання молитов але зороастрійці не відмовляються від сучасних методів лікування людей.

Ігор Дмитрук

Магістр релігієзнавства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook
Обсуждение (Последние комментарии)