Психологія

Як навчитися розмовляти з людьми ?

Не всі люди здатні ужитися з собі подібними. Одні вважають себе повністю самостійною і повноцінною особистістю, якій не потрібно спілкування, інші просто соромляться, третім ніхто не потрібен. Справа в тому, що ми живемо серед нам подібних і необхідно навчитися з ними контактувати. Зазвичай ті, хто не вміють уживатися з людьми, володіють невеликим запасом слів.

Як навчитися розмовляти з людьми ?

Їм необхідно поповнювати свій запас слів. Для цього можна взяти зошит і записувати кожен день туди по одному новому слову з тлумаченням. Коли ведеться розмова з людиною, необхідно акцентувати увагу на тих словах, які є важливими в цій бесіді.

Тренуємося спілкуватися

Є чимало вправ для розвитку комунікації, ми розглянемо деякі. Для того щоб навчитися комунікації з людьми, можна написати для себе невелику промову на папері і стоячи перед дзеркалом прочитати її, але не по папері, а від себе. Після такого дзеркального виступу треба відзначити для себе те, що було позитивним в цій промові, а що мало мінуси. Також можна розповісти цю промову перед своїми родичами або знайомими. Тоді можна буде отримати об’єктивне судження, і вони вкажуть вам на позитивні моменти і на помилки. Такі тренування дуже добре допомагають навчитися спілкуванню з іншими людьми. Для того щоб не боятися розмовляти з людьми і виступати публічно, треба на всіх святах вимовляти тости.

Для того щоб не боятися вимовляти тости і виступати перед іншими людьми, допоможе стаття про те, як не боятися публічних виступів. Є ще один спосіб навчитися тому, щоб співрозмовник тебе розумів. Треба написати промову і вимовити її в декількох інтонаціях. Наприклад — в сумній, веселій, нейтральній. Так ми можемо навчитися управляти інтонацією, а це допоможе продуктивному спілкуванню з людиною, і він буде краще вас розуміти. Можна виголошувати промову і записувати її на диктофон. Потім мова прослуховувати і відзначати для себе помилки, далі можна їх виправляти і знову записувати на диктофон і знову прослуховувати і помічати для себе помилки і позитивні сторони. Обов’язково потрібно багато читати.

Це можуть бути самі різні книги, які подобаються. Це може бути література пізнавальна, художня, класика, навчальна. Для себе ви будете помічати позитивні сторони в діалозі, поповнювати свій словниковий запас і свої пізнання. Користь читання очевидна і не можна забувати про те, що обов’язково потрібно читати. Читання буде розширювати кругозір, поповнювати словниковий запас, автоматично навчати грамотності написання слів, побудови речень.

Як вести розмову

Обов’язково під час спілкування з людиною важливо налаштувати візуальний контакт. Тільки коли ви зрозумієте, що візуальний контакт збудований, ви побачите, що співрозмовник почне вас розуміти і акцентувати в увагу тільки на вас. Під час розмови з людиною краще відмовитися від зайвої жестикуляції, так як постійні махання руками відволікають увагу вашого співрозмовника від вас. Обов’язково говорите компліменти співрозмовнику, але не зловживайте.

Наприклад, якщо в розмові він згадав про те, що придбав якусь річ, скажіть, що у нього хороший смак. Хороша бесіда і задоволення від неї отримають обидва співрозмовники, якщо вони обидва вміють слухати. Обов’язково потрібно вміти слухати і не перебивати. Навіть якщо ваш словниковий запас буде великим, при невмінні слухати ви не навчитеся будувати плідні бесіди. Постарайтеся не вживати фраз з двома смислами. Обов’язково підлаштуйтеся під манеру спілкування співрозмовника. Швидкість мови повинна відрізнятися відповідно до того, де вона вимовляється. Якщо це публічний виступ, то краще говорити швидко, а якщо це просте спілкування, то можна говорити повільно і з розстановкою.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія