Історія релігійПравослав'я

Великий піст. Що можна і чого не можна

Великий піст – це не тільки утримання від їжі, але і глибокі духовні роздуми про сутність свого існування. Цих 40 днів – це пам’ять про жертву Ісуса Христа.
Від сьогодні Великий піст розпочинають українські православні і греко-католики.

pist_trapeza

Чого не можна робити у великий піст ?
1.Не можна вживати їжі тваринного походження, потрібно уникати молочної продукції.
2.Не можна вступати у статеві стосунки, адже Великий піст – це час, коли людині не варто отримувати насолоду не тільки від їжі, але й від сексу, музики (якщо, звісно, це не духовна музика).
3.Не можна обманювати та займатися лихварством (у принципі, цього не можна робити завжди, але оскільки ми, люди, гріховні істоти).

Що бажано робити у Великий піст

Під час Великого посту потрібно ходити у церкву. Храми варто відвідати у період служіння покаяльного канону Андрія Крицького. Також щосереди та щоп’ятниці церква служить унікальну Літургію Раніш освячених Дарів, яка проводиться лише у Великий піст.
У цей період потрібно читати духовну літературу, молитися, сповідуватися та причащатися, а головне – читати Біблію щоденно.
Християнство – це релігія любові, і це не просто слова. Ми названі християнами в честь нашого Спасителя, тому повинні продовжувати великі діла, допомагаючи знедоленим, надаючи пожертви тим людям, які цього потребують.

Що можна у Великий піст
Зустрічі з родиною, колективне читання Біблії та похід у церкву.
Якщо у вас є хвороба, то церква дозволяє таким людям не дотримуватися посту.
Також можуть не постити вагітні жінки, пам’ятаючи, що піст може бути як фізичним, так і духовним. Якщо ви вагітні, їжте те, що рекомендує лікар.
Якщо ви хочете-таки постити, то ходіть у церкву, моліться Богу, сповідайтеся та причащайтеся, просіть Спасителя, щоб у вас народилася здорова дитина.
Студенти теж можуть не дотримуватися Великого посту, але можуть молитися та постити духовно.

Пам’ятайте, що Великий піст – це не показуха і не дієта. Це свідомий духовний вибір. Вибір спокути, а також подоба жертви Ісуса Христа. Адже після Великого посту приходить найщасливіший день для кожного християнина – день світлого Воскресіння Христового!
Ігор Дмитрук

Статті про Великий піст 

Великий піст, його місце і значення в житті віруючого християнина
Інтерпретація Великого посту

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Зурванізм

Зурванізм, одна з різновидів перської релігії зороастризму, виникла в кінці імперії Ахеменідів і процвітала в ...