Історія релігій

Вбивство як один із найважчих злочинів

Вбивство (інтерпретація)

Часто розмірковуючи про Всесвіт, Бога і людину, природу  задавав собі запитання: чи я досконале творіння Боже, наслідок природньої еволюції, чи життя на Землю принесене інопланетянами. По суті, кожна із цих версій має право на своє існування для  наукових досліджень у ХХІ столітті. Проте для теології – вищої філософії (Максим Сповідник) найбільше імпонує теорія креаціонізму.

Якщо Всесвітній Розум привів до буття цей світ, дарував життя йому і людині, то ніхто не може забрати цей   неоціненний дар. Людина – частина мікрокосмосу, відноситься до двох світів – матеріального і духовного. Свавілля людини  призвело до  трагічних і фатальних наслідків у світовій історії. Жага до багатства і матеріальної наживи не мала відповідних меж. Людський розум видумав потужну  зброю, що привела до масового знищення людства. Тирани зловтішаються і святкують перемогу на людських кістках.

Злочинні дії людини не припиняються і сьогодні. Чому так запитаєте ви самі?  Через бездумність, цинізм, примітивність тих, які навіть не намагаються щось змінити, а йдуть на поводку в інших. Факти жорстоких розправ християн терористами є прямим свідчення пригнічення свободи людини і права на життя. Ні одна релігія у світі не вартує людських жертв.

Вбивство як один із найважчих злочинів

Наглядний приклад релігійного фанатизму показав на що здатна людина заради власних пожадань, бажань, будучи психічно неврівноваженою, радикально заангажованою. Альтернативу вбачає у вбивстві. Вбивство вважається найважчим людським гріхом  в іудаїзмі, християнстві, ісламі, несе за собою  відповідальність особи перед земним і небесним судом.

До кінця не можу зрозуміти як біженець, якого з його сім’єю приютила іноземна держава та інших з ним може вдатися до такого жалюгідного вчинку? Мало того підняти руку на священика, який виконував обов’язки: місіонерські, душпастирські, вирізнявся любов’ю і милосердям до тих, хто найбільше потребує допомоги.   Що мотивувало тією людиною, яка виношувала такий злий намір у серці? І як потім лідери ісламського світу будуть дивитися в очі тим, які надали притулок для біженців  їхніх держав.

Чи усвідомив сам злочинець  до чого це приведе?

Християнство – релігія любові. Ісус Христос віддав за все людство життя. Він не навчав і не казав, що потрібно вбивати. У Біблії цього немає. В Десяти Божих Заповідях пророка  Мойсея, шоста заповідь говорить: «Не вбий!». Вбивство не вважається гріхом тоді, коли відбувається самозахист життя людини (наприклад, коли грабіжник зі зброєю погрожує сім’ї,  солдат захищає Батьківщину ціною власного життя, терорист намагається  підірвати себе в транспорті, у громадських місцях).

Вбивство священика  з  етичних і моральних міркувань є найбільшим злочином, оберненим до того, хто його здійснював. Реакція суспільства ХХІ століття звичайно не забариться. Інше ж питання чи зросте рівень довіри західноєвропейського суспільства до мусульман. В гіршому випадку це може безпосередньо породити ланцюгову реакцію, наслідки якої  можуть стати катастрофічними. Найбільш  страшнішими можуть здаватися важкі наслідки злочинного акту по відношенні до невинної, віруючої  високоморальної людини.

Таким чином, вбивство не є виходом ні з моральної, ні релігійної точки зору. Виняток становлять: життя людини, сім’ї, солдата, громадська і державна безпека. Злочини призупиняються  державним і релігійним законом. Кожна людина повинна нести важливу відповідальність як перед  законом так і Богом.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій