Історія філософіїЛітература

Ральф Волдо Емерсон — біографія, філософія, книги

Літературознавство США представлене досить неординарною особистістю, філософом ХІХ століття  Ральфом  Емерсоном

Емерсон – представник американської  літературної  філософської традиції, поет, есеїст, до того ж ще й пастор церкви, громадський діяч.

Народився навесні 1803 року в американському місті Бостон. Його батько – унітаріанський пастор. Раптова смерть батька негативно відобразилася на Ральфі, сім’я якого змушена була бідувати. Отримує теологічну освіту в Гарвардському університеті, після закінчення якого у 1821 році приймає духовний сан. Займається проповідницькою діяльністю у Бостонській унітаріанській церкві.

Ральф Волдо Емерсон - біографія, філософія, книги

Як ліберальний пастор очолює  громаду церкви Нової Англії. Мислитель переживає життєву кризу – втрату дружини. З 1832 року відмовляється від обряду Таємної Вечері і служіння в цілому. Через  конфлікт у церкві  залишає  прихід.  Вирішує стати запрошеним пастором. У 1838 році відвідує чимало приходів штату Массачусетс.  Нараховувалося близько сто дев’яносто проповідей, написаних власноруч Емерсоном.

У 1835 році – зафіксований другий шлюб Емерсона. Разом з дружиною проживав в містечку Конкорд. Читає лекції  в Канаді, Каліфорнії, Англії, Франції. У 1836 році працює над есе «Природа», в якому формулюється філософія трансценденталізму.

Ральф Волдо Емерсон виживає за рахунок лекційних читань, включно до 1850 року. Особистість філософа стає відомою за межами країни. Він укладає збірник зі своїх старих лекцій, періоду з 1844 по 1860 рік.

Інші книги віршів створюються в період з 1846 по 1867 рік. Класику американської літератури утворили такі твори: «Брама», «Дні», «Снігова буря», «Конкордський гімн». Наприкінці весни 1882 року в містечку Конкорд помирає філософ-поет Ральф Емерсон.

Він став справжнім духовним лідером американської нації після президента Бенджаміна Франкліна.

Його ідеями захоплювалися Торо, Мелвіл, Вітмен, Діксон, Робінсон, Фрост, Готорн, Едгар По. Також  мислитель вплинув на Німеччину, а точніше Ніцше, ним цікавився Метерлінк, Бергсон, Бодлер, а серед російських літераторів – Лев Толстой. Їхні погляди були аналогічними.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
2
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії