Історія релігійПророки

Пророк Наум

Наум – біблійний пророк, входить до числа малих пророків Старого Завіту.

Народився в місті Елкоші (північна частина Ізраїля). Місія пророка розпочалася в період 727 та 698 років до нашої ери, в той час коли державою керував цар Єзекія.

Пророцтво Наума стосувалося  насамперед Ассирійського царства. Так в книзі пророка Наума містилася картина релігійно-морального, політичного становища ізраїльського царства, а також даються вказівки щодо ассирійської історії. На той час Ніневія стала столицею могутньої держави – Ассирійська імперія, але була знищена по низці причин.

Пророк Наум

У першій главі книги пророка Наума ми стикаємося з псалмом прославлення Бога-Судді за виявлену милість до Свого народу і його вірність Йому: (Наума 1,7-9). Пророк за промислом Божим прорік долю Ассирії: (Наума 1, 14).

У другій  главі пророцтва мова йде про святкування Юдейського царства на яке не насмілюється наблизитися ворог через захист Яхве: (Наума 2.1). Для ассирійського царя Господь робить застереження, якщо той не зупиниться у своєму беззаконні і не покається з іншими: (Наума 2,14). Ці слова стосуються царя Сеннахірима, котрим замислювався злий задум як противлення Господеві так і звільнення Юди (царства) від ассирійської неволі.

Ніневія перетворилася в очах Бога на інститут розпусти, в якій поширилася храмова проституція,  панує жорстоке насилля, грабежі,  покаяння й сліду немає. Третя глава підкреслює аморальний стан ассирійського суспільства, ідолопоклонство, пияцтво, чарівництво., якими поневолювалися  усі народи: «це за многоту блудодійства розпусниці, привабно ласкавої, вправної в чарах, що народи за блуд свій вона продавала, а роди за чари свої» (Наума 3,4). Тому Ассирія не матиме надійного захисту і порятунку, інші народи радітимуть тому, що визволилися із рук тих, хто їх пригнічував стільки років.

За переказом, пророк Наум помер у сорокап’ятирічному віці. Був похований на рідній батьківщині. Пророк Наум вшановується православною церквою 14 грудня.

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Іслам

Що таке Іфтар?

Іфтар — це важлива частина мусульманського святкування в місяць Рамадан. Це святковий обід, який мусульмани ...