Історія філософії

Найпоширеніші міфи про управління часом

Філософія є основою всіх знань, так як вона вчить критичного і творчого мислення. Вона досліджує причини за допомогою раціонального аргументу. Ідеї ​​філософії, навіть найдавнішою, є важливими в сучасному суспільстві. Вони включають також поширені міфи про управління часом. Аргументи філософів на цю тему перетворилися в стереотипи і були прийняті як обивателями, так і суспільством в цілому. Це спроба застосувати логіку в рішенні таких проблем, як природа людини, пізнання її сутності, пояснення  людської поведінки і характеру.

Найпоширеніші міфи про управління часом

У динамічному хаосі, нестійкості і багатоваріантності розвитку сучасного суспільства теоріям класичної філософії про час протистоїть рефлексивний модерн і система ризиків. Таким чином, тимчасові стереотипи сьогодні є кроком до нової науки, яка має переломний етап з проблеми «управління часом». Тому час потрібно розглядати щодо традицій регіону, особливостей культури окремих етносів.

Найпоширеніші міфи про управління часом

Першим міфом сучасників є твердження, що у нас є завжди час, що б змінити життя. Насправді — це не так. Як це не сумно, але на порожньому місці нічого не виникає. Повинно пройти досить багато часу, щоб набути навичок, які стануть ефективно застосовуватися в життя. Найбільш ефективним вважається база, освоєна з дитинства.

З першого міфу випливає другий міф про управління часом: справу можна зробити швидко.

Так в розумі справи робляться швидко, але в реальному житті: швидко — тільки кошенята сліпі народяться. Не можна швидко виконати роботу якісно.

Третій міф про управління часом стосується самовпевненості і недовіри до людей. Багатьом здається, що вони зроблять роботу швидше, а головне краще. Тому напрошується висновок — довіряти людям частину роботи і управління часом стане тим важелем, який економить людські ресурси.

Четвертий міф про управління часом — це твердження, що запізненням можна виправдати брак часу.  Доведемо, що це міф. Всі люди мають однакову величину часу — 24 години на добу. Чому ж у одних немає проблем із запізненням, а в інших вони є? Причина в тому, що друга частина людей не ефективно використовує час.

П’ятий міф управління часом — самовпевненість, що можна керувати часом. Відповідь лежить на поверхні: можна скоротити шкідливі звички, але керувати часом не можна – він не стискається і не розтягується, він  рівномірно біжить вперед.

Філософські закони, які також характерні для категорії часу, можна згрупувати в 5 категорій (ознак), які відійшли від міфів і є реальністю:

  • Закони взаємопов’язаних явищ.
  • Закони, що характеризуються динамікою розвитку.
  • Закони, що передбачають гнучкість системи.
  • Закони, що мають причинність зв’язку.
  • Закони, які встановлюють вірогідний зв’язок.

У сучасній філософії важливе місце займає системний аналіз теорії. Йдеться про те, щоб представити управління часом як якоюсь  цілісною системою, з властивими їй законами і особливостями розвитку.

Поширені міфи про управління часом гальмують пізнання законів, що дають можливість глибокого розуміння суті проблеми. Міфи не створюють необхідну теоретичну основу для вдосконалення управління часом, прогнозування його використання.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії