Людвіг Бюхнер був представником механічного матеріалізму другої половини 19 століття. Філософією Бюхнера була популяризація позитивних і безмежних відкриттів в науці, прагнув пояснити складні речі простими словами.
У своїй головній праці «Сила і матерія» розкривав атомістично-матеріалістичний світогляд, де критично висловлювався про «фантазії» натурфілософів, відірваних від реальності. Видання викликало резонанс в суспільстві, де дослідник позбувся академічної кар’єри і йому довелося назад повернутися до медицини. Пізніше заснував групу з вільнодумних німців. Також дотримувався в своїх поглядах рівності між матерією і речовиною, де свідомість є функцією мозку. Крім того, на дослідника впливали і інші вчені, серед яких Фейєрбах і Кабаніс.
Його позиція в суспільстві полягала в наступному: прагнув донести важливість новаторських ідей і досягнень в науковому світі, а також був прихильником концептуального перебігу соціал-дарвінізму (висиджування найбільш пристосованих індивідів в сучасних реаліях). Виходячи з концепції пропонував ввести податок на успадкування.
Перелік інших робіт:
Дарвінізм і соціалізм,
Психічне життя тварин,
Мистецтво довго жити і ряд інших.
Іван Гудзенко