Психологія

Як навчитися красиво говорити ?

Мова людини-це унікальний інструмент, який дозволяє людям спілкуватися і дізнаватися багато інформації, наприклад, по розмові у людини можна дізнатися, де він проживає, чим він займається, що любить, де працює. При цьому потрібно вміти говорити правильно та красиво, формулювати свої думки і вибудовувати пропозиції так, щоб люди розуміли відразу, що ти говориш.

Грамотною мовою є правильно побудовані речення за всіма правилами. Також правильна мова — це лаконічна і неспішна мова. Дуже велике значення має правильний потік думок. Той співрозмовник, з яким приємно вести бесіди, ніколи не буде відштовхувати, і буде вважатися комфортним. Мало просто навчитися виражати свої думки правильно, обов’язково потрібно ще навчитися мовчати для того, щоб слухати співрозмовника.

Як навчитися красиво говорити ?

Спокійний і розважливий співрозмовник може переконувати більше, ніж співрозмовник, який намагається активно переконати і активно сперечається.

Правильне вираження думок

Обов’язково потрібно знати те, про що ти говориш, це дасть впевненість людині і його словам. Необхідно грамотно будувати свої пропозиції і вживати слова, а також розставляти акценти і відмінки. Не варто дратувати оточуючих, викрикувати, сперечатися, надмірно жестикулювати.

Для того щоб грамотно говорити, потрібно постійно поповнювати свій запас слів, це допоможе вчасно підібрати потрібні слова. Не варто хвилюватися і перебивати людини. Всі звикли вирішувати проблеми з промовою за допомогою логопеда. Насправді логопед не може вирішити всіх проблем, так як неправильна мова виникає не тільки з причин фізіологічних, можуть бути й інші причини. Недолік інтелекту і виховання може стати причиною того, що людина говорить неправильно. Дуже важливо говорити правильно, коли в сім’ї є малюки, так як вони вчаться говорити так, як це роблять батьки.

Фонетика грає не малу роль в розмові. Вона важлива, так як важливо грамотно розставляти акценти, правильно змінювати інтонацію і вибирати тембр. Буває, що людей слухати просто неможливо через те, що вони підібрали не той тембр, говорять не тим тоном і розставляють акценти не там. Занадто низький або занадто високий голос може відбити у вашого співрозмовника бажання спілкуватися з вами. Чоловіки кажуть свої думки певним тембром, який притаманний сильній половині.

Саме тому в більшості випадків провідними ведучими на радіо працюють чоловіки з правильним тембром, їх просто приємно слухати. Саме через таких ведучих  слухаєш радіо з задоволенням і вмикаєш його знову. Бувають рідкісні винятки з дуже високим або дуже низьким тембром, які ріжуть слух. Для того щоб правильно вибрати тембр і розставляти акценти, треба тренуватися. Ми звикли до свого голосу і не помічаємо, як ми говоримо. Для цього потрібно записувати свій голос на диктофон, прослуховувати і пробувати змінювати акценти і тембр.

Правильна дикція і лексика

Дикція повинна бути правильної інакше співрозмовник не розумітиме вас в розмові. Для того щоб тренувати дикцію, потрібні горіхи і диктофон. Горіхи поміщають в рот, кажуть скоромовки і записують себе на диктофон. Далі виявляють мовні проблеми за допомогою диктофона і починають їх виправляти. Потрібно звертати увагу не тільки на те, як ви говорите, потрібно звертати увагу ще й на те, що ви говорите.

Поповнювати свій словник можна через співрозмовників і через читання книг, а також за допомогою інтернету. Обов’язково потрібно поповнювати свій запас слів, інакше співрозмовникам буде просто не цікаво з вами спілкуватися, особливо якщо їх запас слів вище ніж у вас.

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
1
Любов
2
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія