Історія релігій

Трікветр

Я впевнена,що більшість бачили цей знак, та мало хто знає, що він означає та яка його історія.

Трікветр  —  це стародавній орнаментально і сакральний символ народів Центральної і Північної Європи.

Латинське позначення символу, що відбулося від слів  tri-(«три») і quetrus («вугільний»), в оригіналі означало просто трикутник і використовувалося для позначення різних трикутних форм. У наші дні воно стало використовуватися виключно для позначення набагато складнішою фігури, утвореної перетином трьох символів Vesica piscis ( лат. риб’ячі Triquetra-Vesicaікринки ), часто з додаванням кола всередині або зовні фігури.

 

Простий трікветр, що складається з трьох символів Vesica piscis.

 

Символ «Риба Ісуса» використовується, щоб позначити членство в християнській релігії. Трікветр іноді зображають  у вигляді трьох переплетених риб, зазвичай пов’язують з символом Святої Трійці, який використовувався кельтською християнською церквою. Для перших християн, які піддавалися гонінням, риба (ICHTHYS, грец.) – це таємничий символ, за яким вони могли пізнати один одного. Якщо розкласти слово по буквах виходить Ісус Христос Син Божий Спаситель.

Triquetra-Interlaced-Triangle-Circle

Трікветр (синій) як частина християнського декоративного символу, що позначає Святу Трійцю.

 

 

 

Також його називають символом Потрійної Богині — Матері кельтів і на Півночі — символом Одіна. Так воно чи ні, символіка трікветра  швидше за все, об’єднана з релігійно —  язичницькими переконаннями, про які зараз досить складно розмірковувати, оскільки старі значення розсіялися в християнській символіці. Найімовірніше, коли трікветра з’явилася на монетах християнських норвезьких королів династії Інглінгів, тоді ж у символу вже було інше тлумачення.

Трікветра символізує потрійність розуму, тіла, душі, і кореспондує з кельтським міфологічним уявленням про трьох єдність  світу (земля, море, небо).

77055788

Ichthys.svg

Знак «Християнської риби», має одну з вітки кельтської трікветри,варто лише забрати одну любу дугу.

Підготувала Педич Валерія

Студентка третього курсу Філософського факультету

Прикарпатського національного університету ім..В.Стефаника.

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій