Неорелігії

Суммум (Summum Bonum Amen Ra)

Суммум (Summum Bonum Amen Ra). Свою самоназву представники даної течії пояснюють, як «сукупність всього творіння». А також пов’язують із філософським поняттям «summum bonum», яке можна грубо перекласти, як «вище благо».

Свою історію вони розпочинають із 1975 року із діяльності Клода «Коркі» Рекс Новела (Claude “Corcky” Rex Novell), що створив некомерційну організацію «Summum». В тому ж році звільнені від оподаткування у штаті Юта. В 1980 році церква набула своєї повної назви. А в 1986 році Служба внутрішніх доходів США звільнила їх від федерального оподаткування.

Суммум (Summum Bonum Amen Ra)

Згідно слів засновника, принципи релігії були йому передані від дуже розумних істот, яких він назвав «сума індивідуальностей» (summa individuals). Останні подаються їм, як особистості, що постійно еволюціонують в духовному плані. Ці ж істоти подали йому Закони Природи, що визначають і підтримують Всесвіт. Також дані особи наказали побудувати піраміди, де за допомогою телекінезу[1] створюються нектарові публікації (nectar publications), де останні наповнюються концептуальною інформацією. Цей складний процес вони називають терміном «трансубстанціація» (transubstantiation), аналогічно до таїнства християнської євхаристії (transsubstantiatio).

Дані принципи встановлюються природою, а також і є самою природою. Суммум визнають існування богів, одначе, як і люди із усім існуючим, вони породжені Законами Природи. Можна простежити зв’язок із ідеалістичною філософією гілоїзмом, що стверджує про самонатхнений світ, що сам, без божественного втручання, породжує всі явища і об’єкти Всесвіту. Також хочеться згадати і «математичні закони», що у англійського фізика-космолога Пол Девіса ставляться на місце Бога.

Однією із особливостей суммум є обряд сучасної муміфікації, де «душа» за допомогою науки може контролювати тілом. Також вони визнають ряд медитацій. Ключовою із яких є «сексуальний екстаз». Згідно із вченням суммум, основа всього створіння полягає у спарюванні двох суб’єктивних станів – «Великих Протилежностей». Це нам може нагадати тезис «діалектична єдність протилежностей» у діалектичному матеріалізмі. Послідовники течії вірять, що при займанні коханням відбувається духовна еволюція і навіть єднання із «богом». Звісно, це не вигадка суммум, а можливо відсилання на практику індійської містичної традиції — тантризму.

Дана релігія мала справу із Верховним Судом США, де розглядалось право представників суммум поставити монумент із своїми «сімома афоризмами» у громадському парку. Нюанс полягав у тому, що поряд вже стояв монумент із Десятьма заповідями. Вважається, що таким чином суммум сатирично вказували на принцип відділення церкви від держави, який на їх думку був порушений.

[1] Телекінез, або психокінез – недоказана паранормальна здібність людини впливати на фізичні предмети лише за допомогою «сили думки».

Дмитрук Андрій 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Неорелігії