mavrНародився в родині  начальника місцевої військової служби. Його мати прагнула прищепити любов до Бога. У віці дев’яти років за настійливістю матері він вступає до монашого ордену бенедиктинців в Фульді. В монастирі Рабан виявляє інтерес до науки. У 801 р. – приймає сан диякона, а у 802 році його відправляють навчатися в місто Тур до Алкуїна. Він провчився шість років в Алкуїна. Після чого йому поступила пропозиція очолити монастирську школу, після його повернення до Фульдського монастиря. Вів зайняття з учнями, які навчалися в монастирській школі.  Прагнув оволодіти практикою прийомів, які застосовувалися під час  викладання. Ці прийоми він запозичив у свого вчителя Алкуїна.

Займався викладанням граматики в монастирській школі. Поступово переходив з граматики на риторику і на інші дисципліни, враховував вікову категорію учнів, неоднакові можливості та схильності, приділяв увагу та час для  вивчення мов. Він перший із тих, хто ввів грецьку мову у Франкському королівстві.

Слава про школу Рабана Мавра рознеслася по всій Німеччині, в тому числі зростала чисельність учнів. Серед цих учнів були абати (настоятелі монастирів), монахи (послушники абатів), а також діти знатних людей. Багато людей, які навчалися у школі Рабана Мавра стали  відомими  вченими – богословами.

У 818 р. (за іншими свідченнями  — у 815 р.) вперше звертається до літературної  творчості, не перериваючи літературних занять.

Основні праці Рабана Мавра заслуговують високої поваги зі сторони його опонентів:

1)      Коментарі до Біблії;

2)      Мартирологія (опис життя святих);

3)      Церковний  та монарший устав;

4)      Проповіді;

5)      Молалізаторські твори.

На рівні з так званими теологічними творами, він складає праці на різного роду наукових знань та посібники для вжитку церковних шкіл: «Про виховання кліриків» (історія шкільної освіти раннього Середньовіччя), «Книга про граматику», «Твір про Всесвіт», «Про винахідливість мов», «Про складання віршів» та інші твори.

3 825 по 847  рр. – став абатом Фульдського монастиря і отримвав  посаду радника при французькому королю Людовіку Благочестивому та його синах. У 847 році його було призначено єпископом в місті Майнц.

Крім занять викладацької та літературної діяльності Рабан Мавр  займається облаштуванням церковного життя. З його ініціативи було  встановлено багато старих церков і побудовано декілька нових монастирів. Він стає віковим фундатором для збудування церков та монастирів.

Рабан Мавр помирає 4 (6) лютого у 856 (857) році. Його пам’ять вшановують 4 лютого всі католики Німеччини. Він вважається покровителем Майнцької католицької єпархії

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Апологетика та Патристика

Аммоній Саккас

Аммоній  Саккас  вважається  одним із перших видатних античних  філософів, засновником  школи неоплатоніків  в Олександрії.  Народився  ...

Розуміння та сприйняття духовно – морального життя християнина у настановлених бесідах Іоанна Золотоустого, архієпископа Константинопольського

Святитель Іоанн Золотоустий  є одним із авторитетніших  отців  Східної Церкви, поряд з Василієм Великим та ...