Антична філософіяІсторія філософії

Плотін

Плотін народився  у 205 році в місті Лікополі (Єгипет).  Дитинство Плотіна пройшло в Александрії .

У період 230 року по 240 рік Плотін  навчається в Амонія Сакса. Під час навчання в Амонія Сакса у Плотіна по трохи формується власна філософська систему ідей. Для того щоб розширити свій світогляд та  сформувати повноційну філософську систему  Плотін відправляється у подорож до Персії та Індії.

Плотін

У 245 році Плотін прибуває до Риму, де активно проповідує свою неоплатонівську філософію з елементами ідей грецького містицизму та християнського моралізму. Саме у Римі Плотін знайшов чимало послідовників своєї філософії.  В 255 році Плотін вирушає  в місто Кампанья (Італія) з метою заснувати місто — державу на базі платонівської філософії.

Філософ розуміє , що йому потрібна фінансова та політична підтримка для створення своєї власної «філософської держави» він повертається до Риму, де звертається за допомогою до римського імператора Галльєна.  Імператору  спочатку сподобалася ідея Плотіна про створення мініатюрної держави з філософською ідеологією Платона, але пізніше радники  відмовили його від цієї ідеї. Після відмови імператора Галльєна, Плотін остаточно переїжджає з Риму до Кампаньї, де проживає свої останні 15 років життя.

Щодо філософії Плотіна, то в ній можна виділити 3 періоди:

В першому періоді Плотін активно інтерпретує філософське вчення про душу Платона.

У другому періоді  філософія Плотіна полягає у переході від платонівської філософії ідей до неоплатонівських ейдосів.

Третій період філософії Плотіна став завершальним, і полягав в створенні концепції етичного вдосконалення.

За своє життя Плотін написав багато коротких філософських творів,які після смерті філософа  систематизував  його учень Порфирій у збірку  «Енеад» (Девятки).

Плотін помер в 270 році в місті Кампанья (Італія).

Після смерті Плотіна філософію неоплатонізму продовжив його учень Порфирій.

Ігор Дмитрук

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Антична філософія