Народився  у  м. Штерцедель, в Прусії, в родині  лютеранського пастора.  Навчався у Берлінському, Тюбінгенському, Гальськлму та Бреслауському університетах.  У 1912 р. – стає пастором  Євангельської лютеранської церкви.  Під час Першої світової  війни (1914р.) – Тілліх проходить службу  капелана в армії.

Після  закінчення  війни він займається викладацькою справою. З 1919 по 1924 рр. – викладає у Берлінському університеті, а з 1925 р. – у Маргбурзькому, потім у Вищому технічному училищі  м. Дрезден (з 1925 по 1929 рр.), а також у Франфурктському  університеті  з 1929 по 1933 роки. 1933 рік  став фатальним  для Тілліха, тому що до німецької влади прийшов Адольф Гітлер. Нацистська партія  впровадила жорсткий режим, який тримав під прицілом  мирне населення, не дотримання  та намагання вийти з цього режиму  каралося  смертним вироком.

Через  свої погляди щодо політики, впровадженої  гітлерівським  режимом   Тілліх був звільнений з посади, змушений був  емігрувати  у США.  Починає викладати в Об’єднаній  теологічній семінарії у м. Нью – Йорку, а потім вже в м. Гарварді.

Пауль Тілліх  став яскравим представником  діалектичної теології. Його думки  рухалися  на   прикордонні між  двома  сферами – теологією та філософією.  Філософська теологія Пауля Тілліха  намагалася співвіднести  Одкровення та історичну ситуацію, а також  християнську віру та світську культуру цього  ХХ століття.

В кінцевому результаті  все це веде до переосмислення  основоположних  понять  самої християнської традиції.  Для  Тілліха, Бог  стає  основою всього буття, віра  ж – межовим охопленням , а гріх – віддалення від буття, але благодать – це прийняття. Центральним принципом  для епохи Реформації  став  принцип «оправдання вірою» у нього ж  виділяється  як «оправдання  сумнівом».

Основні ідеї вплинуть на подальшу  творчу діяльність Пауля Тілліха.  Він  можливо зробив  свій вагомий внесок у розвиток протестантської теології. Його діалектична теологія  є дуже цікавою та важливою,  саме вона  вплине на подальше  життя Тілліха.

Пауль Тілліх  прожив всього 79 років, 22 жовтня 1965 року його вже не стало. Його було поховано у  м. Чикаго.  Студенти пам’ятають  його не лише як  викладача  університету, але  розумну і талановиту, досвідчену людину. Стверджують, що Тілліх помер в один рік з Мартіном Бубером та Альбертом Швейцаром, можливо і двома іншими мислителями релігійної філософії  ХХ століття. Книги П. Тілліха стали відомі на цілий  світ, а його праці  стали потрапляти під наукове дослідження.

Стрикалюк Богдан – магістр релігієзнавства

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Богослов'я