П’єр Гассенді – відомий філософ і астроном, народився  22 січня 1592 року в Провансі. Він прославився вивченням атомізму і інших  філософських текстів  Епікура.

Свою кар’єру Гассенді почав з церкви, працюючи спочатку на невеликих посадах. У 1614 році він отримав статус доктора теологічних наук. Після цього деякий час пропрацював викладаючи філософію. Наукові дослідження професора сильно вплинули на подальшу творчість Джона Локка і П’єра Бейля.   Вчений виділив свою систему філософії. Вона складалася з трьох частин: логіки (все повинно піддаватися розумному поясненню), етиці (не суперечити культурним основам) і фізики. Базою фізики, на думку П’єра, було вчення Епікура про те, що все в світі складається з атомів. Саме з цим давнім філософом пов’язані багато праць Гассенді:

  • Парадоксальні вправи проти Аристотеля 1624 рік. Основна тема книги – надати філософії наукову основу.
  • Про життя й вдачі Епікура 1647 рік
  • Звід філософії Епікура 1649 рік
  • Звід філософії 1658 рік

П’єр Гассенді ввів в обіг новий термін – молекула. Вона означала поєднання атомів.

П'єр Гассенді

Що стосовно інших наукових праць, то вчений написав книгу в 1632 році про пророцтва Кеплера щодо планети Меркурій і її проходження. У 1641 році намагався дослідним шляхом перевірити теорію Галілея про універсальне падіння предметів.

У 1644 році опублікував рукопис під назвою «Дослідження метафізики». 1649 рік ознаменувався новою книгою Гассенді «Зауваження на десяту книгу Діогена Лаерція».

Відмінністю творінь П’єра Гассенді було те, що він однаково поважав і визнавав право на існування кожної теорії. Він допускав незалежні одного від одного вчення. Релігія могла не виключала філософію, а філософія могла служити основою для фізики.

В 1655 році у Парижі помирає Гассенді.

Іван Гудзенко