Історія філософії

Клод Леві Строс

28 грудня 1908 року у Брюсселі народився видатний філософ, культуролог та разом с тим етнограф – Клод Леві Строс. Його батько був художником-портретистом. Коли Клоду виповнився один рік, його сім”я переїхала у Париж. В той час як Клоду виповнилося шість років, його батька призвали служити в армію і вони з матір”ю рушили у Версаль де філософ провів усе своє дитинство. Так як прадід Клода був видатним композитором, то його рідні усіляко прививали йому любов до музики, але життя цієї видатної людини не матиме з нею нічого спільного.

У Сорбоні, Клод відвідує семінари які проводить знаменитий соціолог Марсель Морс, а також вивчає філософію. Закінчив університет і пішов працювати викладачем у ліцей. Пропрацював він там недовго. В 1935 році взявши з собою дружину, Клод переїжджає до Бразилії і працює там професором університету.Далі, молоде подружжя Строс вирушає в далеку експедицію. Вони відвідують місця де живуть індіанці древнього племені бороро. Етнографічна колекція, яку вони там зібрали, демонструвалася в Парижі. Саме тоді Леві Строс отримав першу матеріальну винагороду, яку витратив на наступну експедицію. На цей раз, Клод Леві Строс рушив до племен намбіквара. Невдовзі вчений видав свою книгу, яку назвав – «Сумні тропіки». В ній він розповідав про подорож до племен намбіквара, та тупі-кавахіб.

Все своє життя філософ присвятив вивченню древніх племен, їх поведінки, звичаїв, фольклору, релігії. Саме він стверджував, що розумові здібності первісних людей ніяк не гірші за здібності сучасних людей. В них просто зовсім інші цінності і сприйняття світу, саме тому їх спосіб життя так сильно відрізняється від сучасного. Якщо в сучасної людини головним в житі є електронні технології, без них суспільство не уявляє своє існування, то для первісної людини на першому місті знаходяться містичні явища, та невивчені можливості тіла. Наприклад, якщо жителі Європи та Америки досягли неабияких успіхів в винаході усіляких машин та електронних технологій, які можуть виконувати роботу людини, або допомагати їй, то древні індійські племена відкрили йогу, та усі види медитації і гіпнозу. Для них нема нічого важкого в тому, щоб вимкнути усі больові рецептори, що є на тілі і зовсім не відчувати болю. Також давні племена успішно займаються науками, що вивчають потойбічні явища. Таким чином вчений доводить, що всі люди мають однаковий розумовий розвиток, але їх мозкова діяльність реалізується по різному.

Окрім сумних тропіків було ще багато книг:

1.»Сімейне та соціальне життя індійців намбіквара».

2.»Елементарні структури спорідненості».

3.»Раса та історія».

4.»Тотемізм сьогодні».

5.»Неприручена думка».

«Історія рисі».
7.»Ревнива горшечниця».

8.»Погляд здалеку» .

9.»Шлях масок».

Це далеко не всі книги, які написав видатний вчений.

Коли почалася друга світова війна, вчений змушений був переїхати з Парижу до Перпіньяну. Там трохи попрацював викладачем у ліцеї, далі перейшов до школи в Монпалье, звідки його невдовзі звільняють, тому що в країні діяти расистські закони. На щастя, в місті діяла програма порятунку європейських вчених, завдяки їй Строс отримав роботу в викладача в Нью- Йорку. У 1945 році, вчений здобуває посаду радника з питань культури французького консульства.

В 1952 році вийшла його книга – «Раса та історія». У 1960 році, вчений займає посаду керуючого кафедрою соціальної антропології в Колеж де Франс. Потім, створює власну лабораторію, а через рік він засновує журнал –« Людина». Усі 24 роки, Клод леві Строс успішно керує Лобораторіею. У 1984 році вчений виходить на пенсію.

Леві Клод Строс помер у 2009 році 3 листопада і був похований у селі Ліньєроля.

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії