Антична філософіяІсторія філософії

Філософія Піфагора. Піфагорійський союз

Продовжимо серію постів з історії філософії про відомого древнього грецького філософа-математика – Піфагора. Як завжди, публікація у формі конспекту. Якщо вам необхідно більше інформації рідною мовою ви завжди можете нам написати!))
Філософія Піфагора. Піфагорійський союз
Піфагор першим відкрив справжню школу зі своїми вимогами: 5 років мовчати, певні заборони стосовно їжі та одягу тощо. Ця школа отримала назву «Піфагорійський союз», і в певний період часу вона навіть набула рис своєрідної держави. Піфагорійський союз мав свою чітку ієрархію, ступені посвяти.

Піфагор поділяв живих істот на 3 види: Боги, люди і Піфагор =). Існує легенда, що у Піфагора було золоте стегно. Всі свої вчення піфагорійський союз  вів міфологічною мовою.

Першим з вчених запропонував геоцентричну систему (все крутиться навколо Землі) саме Піфагор. Філософ наголошував, що він чує музику тертя планет об небесну сферу.
Філософія Піфагора. Піфагорійський союз


Світ піфагорійці вивчали з позиції певних співвідношень, в основному числових. «Найкращим», ідеальним числом у них є 10 – воно означає повноту всесвіту (7 відомих тоді планет + сонце + місяць + найголовніша, десята Земля!). Усе в світі починається з 1. Відповідно цифрою неповноти, негативу є 9, символом поділу є 2 і цей поділ теж є негативним. Взагалі усі цифри від 2 до 9 є негативними в більшій чи меншій мірі. До парних чисел ставлення піфагорійців краще ніж до непарних. Символом Піфагорійського союзу була п’ятикінечна зірка, трикутники якої, при поділі, утворювали ідеальне число 1, 618… (так зване число «фі», над яким працював Да Вінчі. Це число  — відношення одної, меншої частини до більшої. Напевне, варто буде про це написати статтю…). Також піфагорійці вивели ірраціональне число «пі»: 3, 14. Існує маса інших трактувань вчення піфагорійців про числа, одне з них можна розглянути тут.

Піфагорійці шукали співвідношень не лише в цифрах та числах, а й в музиці та кольорах.

Сам Піфагор вважав, що світ є розумним, тобто керується розумом. Знання він ототожнював з добром, вважав, що людина може знайти гармонію. Піфагор був першим, хто філософію вважав способом життя.

 

Яка твоя реакція?

Радість
4
Щастя
3
Любов
2
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Антична філософія