ДрузиІсламІсторія релігій

Друзи

Друзи  вважаються  арабомовною  етноконфесійною групою, яка   безпосередньо  є  відгалуженням  від ісмаїлітів,  що розташовані  в таких країнах  як  Ліван, Сирія, Йорданія та Ізраїль. Існують багато чисельні їхні групи в  Сполучених  Штатах Америки,  Канади, Франції та Великобританії, в Західній Африці, а також  на карибському басейні  і в інших країнах, які складаються із нащадків  емігрантів.

Релігію друзів називають  «друзизм»,  який  був одним із відгалужень  шиїтської секти  ісмаїлітів, але  в ХІ столітті  відкололася  від них  і забронила будь – які  конфесійні контакти з ісмаїлітами ще у Середньовіччі, перетерпівши  значні зміни. Своє явлення на світ  вчення  друзів завдячує  своєму засновнику  проповіднику – місіонеру   Мухамеду бен Ісмаїлу Наштакіну  ад –Даразі серед ісмаїлітів Єгипту та Південного Лівану. Хоча самі друзи нерідко  негативно відносяться  до  особистості Даразі  і слова «друзи» як саму назву  вони не вживають.

Друзи

Швидше за все вони відносять до себе інше слово «мувахіддун» або ж – Аль ат – Таухід, яке переважно перекладається  як «однобожники», а ще може перекладатися як «ті, що об’єдналися». А тому перехід друза в іншу релігію є неможливим. Друзом вважається той, чиї батько  та матір є друзами. Прийняти віросповідання друзів  неможливо так як  не існує інституту переходу  у віру друзів.

Друзи , які вірять у переселення душ, вважають, що кожній  людській душі представлена можливість  прийняти грузьке віросповідання  в період «відкритих  воріт» (до ХV ст. християнського літочислення , за іншими даними – до ХІІ –ХІІІ ст. н.е.). Усі душі,  які прийняли рішення  про прийняття грузької віри  — перероджуються в друзів, а   інші душі відмовилися від переходу в друзьку віру.

Друзи  приймають доктрину під назвою «такійя» (уявна обмова, яка може бути використана  для скритості  справжніх  поглядів), згідно якої віруючий , який живе у ворожому середовищі може зовнішньо прийняти її умовність , зберігаючи в душі істинну віру. Дезінформація  іновірців  на благо спільноти не є  наперед осудженням.

Друзька спільнота являє собою замкнуту  організацію, яку очолює уккаль (розумні; ті, що знають ),  які керують масою віруючих джуххаль (неосвічені). Існує досить складна ієрархія уккаль. Є  вищі  духовні авторитети, які називаються  «аджавідами» (досконалі). Уккалем можна стати  тоді, коли досягаєш віку 40 років,  проходячи серію спеціальних багатолітніх курсів  та програм релігійного та філософського  навчання.

Низка спеціалістів стверджує  про наявність конфліктів  між  уккаль та світським керівництвом грузької спільноти. Якщо ми візьмемо до прикладу сімейне право  друзів, то воно відрізняється від  сімейних прав інших релігійних спільнот. З 1948 р. – Ліванським парламентом  затверджується  складений грузькими уккаль  Кодекс  грузького сімейного права,  у 1953 р. він був прийнятий у Сирії, а  з 1961 р. – в Ізраїлі

Серед західних  та російських східнознавців  існувала альтернативна  типологія друз ,  згідно з якою вони не були  самостійною релігією,  а швидше  суфійським  орденом в рамках ісмаїлітського напрямку ісламу. Далеко східні  друзи  говорять на сирійсько – ліванському  та палестино – йорданському діалектах арабської мови. Чисельність друзів перевищує близько трьох мільйонів чоловік. Велика спільнота проживає в Сирії, їхній адміністративний центр – місто Ес – Сувейда – більш як 800 000 чоловік.Біля півмільйона  проживає у Лівані, в гірських районах  південної частини країни.

Біля 120 000 чоловік  проживає в Ізраїлі. Значна кількість  продовжує емігрувати в США, Канаду , західну Європу, де існують багато чисельні  грузькі спільноти.

Стрикалюк Богдан, магістр релігієзнавства

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Друзи

img-8 Друзи

ДРУЗИ ТА ЇХ ТАЄМНИЦІ

Найцікавіша релігія та містичне вчення Близького Сходу, з яком мені довелося особисто познайомитись під час ...