ІндуїзмІсторія релігійРелігійні свята

Дівалі

divaliДівалі – одне із древніх ведичних свят, яке відзначають на території Індії вже більше 7000 років. Воно належить до п’яти найважливіших свят індійської культури, що символізує перемогу світла над темрявою. У дослівному перекладі Дівалі означає “вогняне гроно” або “ряд вогнів”. Відзначають свято після збору урожаю, коли закінчується сезон дощів та наступає зима. На цей період також припадає свято Махалакшамі, яке присвячене богині достатку та процвітання. Святкують Дівалі за символічними традиціями, які передаються з покоління в покоління. У цей день людина повинна духовно відновитися та упорядкувати своє житло. Місцеві жителі носять новий одяг, який символізує духовну чистоту, та очищаються тілесно за допомогою медитації. На свято віруючі починають впорядковувати свої думки, аналізувати вчинки і вдосконалювати стосунки. Також вони утримуються від жадібності, гніву, пристрасті та зверхності.

Будинок освітлюють вогнями, які свідчать про присутність світлого розуму в цьому помешканні. Використовують для цього дійа, спеціальні глиняні лампи, що означають землю, воду, вогонь, повітря та простір. Масло, що горить в лампі, символізує духовні знання, які є безцінним скарбом у буденному житті. Прибране житло прикрашають квітами та орнаментами, виконаними з рисового борошна та різнокольорових порошків.

На території Індії існує безліч легенд, пов’язаних із походженням свята. У північній частині країни стверджують, що Дівалі святкують на честь перемоги правителя Рами над Раваною та його урочистого повернення в Айодхйу. На заході Індії на святі вшановують царя-демона Балі, а в південній частині країни стверджують, що свято виникло в честь перемоги Вішну над демоном Наракасуру.

Святкують Дівалі упродовж п’яти днів. У перший день – Дханвантарі Трайодаші, запалюють святкові лампи, що символізує перемогу над смертю. Цього дня прийнято купувати новий посуд. Другий день – Наракі чатурдаші, присвячений перемозі Вішну над демоном, розпочинається ранковим купанням. На третій день віруючі купаються у воді з травами та поклоняються Лакшмі. Четвертого дня Дівалі індійці поклоняються пагорбу Говардхан та царю Балі Магараджі. В останній день свята віруючі відвідують один одного та обмінюються подарунками.

У день Дівалі прийнято прокинутися вранці від спочинку і пов’язати себе з Вищими силами за допомогою медитації. Очищення тіла відбувається під час купання в річці Гангу, за традицією це роблять тоді, коли ще світять зорі, але вже ось-ось наступить світанок. У це свято прийнято оплачувати рахунки, віддавати борги та прощати старі образи.

 Іван Гуд

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм