AmoniАммоній  Саккас  вважається  одним із перших видатних античних  філософів, засновником  школи неоплатоніків  в Олександрії.  Народився  і виховувався  в родині бідних християн (згідно свідчень Феодорита). Роки  його життя  відносять до ІІ – ІІІ століття нашої ери (близько 175-242 рр.), які співвідносяться  з періодом поширення  християнства послідовниками  Ісуса Христа.

Амоній  був дуже обдарованою людиною, відзначався  божественною добротою, через що й отримав  назву Teodikat (що дослівно з грецького варіанту перекладається «Бог навчання».  В молодому віці він влаштовується  на роботу в олександрійському порту, у якому отримав прізвище  ?????? ( у перекладі з грецької  означає – одягнений у веретище). Амоній також шанував все, що є добре у християнстві, але познайомившись з античною філософією відійшов  дуже рано від  самої  християнської церкви.

Проте  з  такими фактами не погоджувалися  християнський теолог Ієронім Стридонтський та церковний історик  Євсевій Кесарійський. Вони  стверджують, що  Саккас все ж таки залишався християнином  до кінця свого життя. В тім вплив  Амонія  Саккаса на його учня Плотіна переконує нас у тому,  що він  не був вже таким  християнином, швидше  філософом. Тим більше Саккас стверджував,що  вчення  як Арістотеля так і Платона співвідносяться.

Цієї думки припускалися  Гієрокл та Немезій в середині V століття. Таким чином Амоній Саккас  став  першим, хто  зробив  своєрідний  синтез ідей платонізму щодо  нематеріальної душі, в тому числі  й арістотелізму, що проявлялося у вченні про чистий космічний розум – першодвигун і його ж спогляданні.  Амонію Саккасу вдалося  створити  цілу філософську систему, з допомогою  якої  можна  було синтезувати релігії, встановити універсальний принцип та загальну етичну систему.

Амоній Саккас  і його учні  стали тими, хто вперше використали  термін «теософія». Неоплатонівська філософська школа породила таких видатних  мислителів  як Плотін, Оріген, Гереній, Касій Лонгин, Евтокій Аскалонський і інші. В чому ж  тоді полягала теософія школи неоплатоніків ?

В першу чергу в примиренні релігій, в єдиному універсальному принципі, який  досягається шляхом благих істин.

Богдан Стрикалюк

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Апологетика та Патристика

Розуміння та сприйняття духовно – морального життя християнина у настановлених бесідах Іоанна Золотоустого, архієпископа Константинопольського

Святитель Іоанн Золотоустий  є одним із авторитетніших  отців  Східної Церкви, поряд з Василієм Великим та ...

Іван Золотоуст

Іоанн Золотоуст – видатний богослов, оратор, архієпископ Константинопольської церкви, літургіст, вважається одним із трьох Вселенських ...