ЕСЕ

Аборти: вбивство? особистий вибір?

abortПричини переривання вагітності є безліч : це і психологічні (небажання мати дітей), соціально-побутові (відсутність відповідних умов для утримання дітей) або фізіологічні (проблеми із здоров’ям). В консервативних (релігійних) країнах питання про легалізацію абортів навіть не піднімається.

В європейських країнах, де аборти не легалізовані, відбуваються заходи в їх підтримку. А в тих, де вони дозволенні на офіційному рівні, проводяться акції за їх заборону. Релігія різко засуджує дане явище, називаючи його гріхом дітовбивством. Тоді, як захисники абортів, виступають за те, що право вибору має залишатися за жінкою.

Що це таке ?

Аборт – це навмисне переривання вагітності.

Зародок або плід, хоч і невіддільні від організму матері, є живими і відчувають біль. Тому, безперечно, аборт – це вбивство. Інше питання чи воно виправдане.

Встановлення вагінальних спіралей не являється формою аборту, бо в даному випадку зародок або плід не знищується. Таким чином запліднена яйцеклітина не може пристати до стінок матки. В даній статті ми не будемо розглядати плюси і мінуси даних спіралей, так як це не є формою аборту.

Так само це стосується і протизаплідних лікарських засобів, так і інших засобів контрацепції.

Аборти можуть проводитися, як кваліфіковано, так і ні. В країнах, де переривання вагітності дозволене, цим займаються спеціалісти – лікарі-акушери. Аборти забороняються на пізніх термінах вагітності. Хоча в різних державах по-різному встановлюється термін «абортування».

В залежності від терміну вагітності є чотири виду аборту : медикаментозний, міні-аборт, класичний та пізні. Останні заборонені повсюди.

Автор не буде давати однозначної відповіді «виправдано» чи «не виправдано», а розгляне аргументи «за» і «проти».

Які негативні наслідки абортів ?

Почнемо із того, що аборт – це неприродний процес. Наприклад, викидень має зовсім іншу природу та причини, ніж розглянутий процес. Вагітність є інструментом продовження роду, тому навмисне її переривання суперечить біологічним законам. Тому, цілком логічно, що воно несе за собою негативний вплив на здоров’я жінки.

Можливі проблеми гінекологічного характеру. Вони можуть проявлятися, як безпосередньо під час аборту та і після місячного терміну після операції. Серед ускладнень можна навести : гематометра,  гестаціоне трофобластичне захворювання, ектропіон, метроендометрит, піосальпінкс, сальпінгоофорит, піометра, параметрит, плацентарний поліп, синдром Ашермана, ендометріоз.

Після проведення процедури аборту значно збільшується ризик безпліддя та ускладнюється наступна вагітність.

Не треба забувати і про психіку. Жінка або дівчина може відчувати відчуття пустоти. Річ в тому, що на рівні підсвідомості в неї закладений материнський інстинкт, і у випадку аборту він (інстинкт) не може себе виявити. Також, коли переривання вагітності все-таки відбулося, не зважаючи на те, що дитина була небажана для матері, також є наявним психологічний дискомфорт. У медицині такий психологічний дискомфорт називається постабортний синдром.

Треба також розуміти, що негативні ризики від аборту зменшуються, якщо чим займаються кваліфіковані лікарі.

Дозволяти аборти в країнах, де йде депопуляція (зменшення населення) є не логічним. В даному випадку це питання перестає бути індивідуальним, а стає соціальним, і тому держава має право втручатися. Наприклад, проводити і підтримувати акції на захист ненароджених дітей «Pro Life !» («За життя !»).

Інколи вагітність заважає соціальному чи кар’єрному росту жінки. В такому випадку народжену дитину можна просто здати в іншу сім’ю чи дитячий притулок. Треба усвідомлювати, що ненароджена дитина не винна в тому, що жінка вела себе не стримано.

Вагітність дарує жінкам реалізувати себе в ролі матері. Тому, аборт — це антиприродна процедура.

Чи виправданий аборт ?       

Деколи як сама вагітність, так і пологи можуть призвести до значного порушення здоров’я жінки, або стати причиною її смерті. У даному випадку, жінка має право на переривання вагітності, бо вданому випадку існує загроза її існування. Так само жінка має право на відмову від аборту, звісно коли вона усвідомлює всі наслідки такого кроку. Навіть релігійні люди, в більшості випадків, залишають це право за жінкою.

Також у деяких країнах дозволяється переривати під час зглавтування та при наявності психічного захворювання у жінки. А у країнах, що розвиваються, абортування  дозволяється з соціально-економічних причин – по бідності. І в цих випадках право вибору за жінкою.

У країнах, де навпаки наявне перенаселення, легалізовані аборти деякою мірою виправдані. Таким чином ми ніби позбавляємо дитину тяжкої долі у перенаселеному середовищі.

Хоча це дає деякі негативні соціальні наслідки. Наприклад, у Китаї та Індії, де дозволено мати одну дитину (у містах) чи двох (у селах), є звичка абортувати дівчаток більше чим хлопчиків. Наслідком цього стало, що у вищенаведених країнах переважає чоловіче населення над жіночим, на відміну від інших країн світу.

А тепер зачепимо питання вибору. Вибір завжди існує. Людина може майже завжди зробити вибір. Інше питання, чи надається це право із-зовні. Так, само і тут : жінка завжди сама може зробити вибір на користь майбутнього життя чи його передчасного переривання.

Автор, як гуманіст, вважає, що найбільшими цінностями є право людини на життя та на особисте щастя. А аборт не є чим іншим, як позбавлення цих прав у ще ненародженої дитини.

P.S. Аборт – неприроднє переривання вагітності, і тому несе за собою негативний вплив на здоров’я жінки. Але у випадку загрози своєму життю, вона має право вибору переривати вагітність чи ні.

 Дмитрук Андрій

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:ЕСЕ

img-9 ЕСЕ

Роздуми про пропаганду

Суспільство не завжди сприймає за дійсність явища, процеси, дії, сподіваючись отримати максимум задоволення від численних ...